Тернопільщина послаблює карантин: чого чекати жителям області?

Тернопільщина послаблює карантин: чого чекати жителям області?

Заходи адаптивного карантину поступово впроваджуються на території області. Цьому сприяє позитивна динаміка — з кожним днем реєструється все менше випадків захворювання на коронавірус.

На позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській обласній державній адміністрації розглянули питання відновлення роботи громадського транспорту, дошкільних закладів, готелів, спортивних залів.

Рішення приймалися на основі ситуації, що склалася зокрема у кожному районі.

Отож, з 25 травня карантинні обмеження у більшості районів області послаблюються. Винятком є лише Кременецький район, де кількість нових хворих становить більше ніж 12 осіб на 100 тис. населення.

46 осіб COVID-19 — на стаціонарному лікуванні

В області суттєво зменшується кількість хворих на COVID-19.  Про це повідомив начальник управління охорони здоров`я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук 25 травня під час брифінгу.

«На Тернопільщині одужало понад 790 осіб. Найбільш напружена ситуація залишається у Кременецькому районі. Там у стаціонарі районної лікарні перебувають 17 хворих. А в області загалом — 46 людей. Кількість хворих зменшується», — зазначив Володимир Богайчук.

Ситуація на Тернопільщині відчутно краща, аніж в сусідніх областях.

«Для прикладу, у Львівській області на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров`я перебувають 472 хворих. Відтак можемо констатувати, що ситуація в нашій області стабілізується», — зауважив Володимир Богайчук.

Окрім того, за словами головного санітарного лікаря Тернопільської області Оксани Чайчук, на Тернопільщині спостерігається високий показник видужання: область займає друге місце по Україні. Доволі низький і показник летальності — від початку епідемії зареєстровано 24 випадки.

До слова, незабаром на Тернопільщину надійдуть тест-системи для обстеження населення на COVID-19 методом ІФА (імуноферментного аналізу). Основною метою ІФА-тестування є можливість виявити антитіла до коронавірусу.

«Тестування зможе виявляти не лише факт зараження на коронавірус, а й тих, хто вже перехворів ним. Це дасть можливість формувати більш точну статистику. А на основі цих даних  ми зможемо визначати рівень імунітету жителів області і чи готові ми до нової хвилі», — зазначила Оксана Чайчук.

Для водіїв і пасажирів — нові особливі правила

Роботу автостанцій на Тернопільщині контролюватиме спеціальна комісія. До її складу ввійдуть представники Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, ГУ НП у Тернопільській області, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

«Згідно рішення регіональної комісії  питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з 25 травня відновлено міські та внутрішньорайонні перевезення автомобільним транспортом.  Виняток – м. Кременець та Кременецький район. Однак і водії, і пасажири повинні дотримуватися низки протиепідемічних заходів», — наголосив начальник управління  регіонального розвитку,  інфраструктури та дорожнього господарства ОДА Олег Продан.

Зокрема, водій та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу в транспортному засобі повинні перебувати у респіраторних або медичних масках. Перевезення пасажирів має здійснюватися лише в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу. Пасажирів, які не матимуть маски, перевозити не будуть.

За словами Олега Продана, транспортні засоби перед кожним рейсом підлягають вологому прибиранню з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі обробці місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо).

Крім того, на кожному вході в приміщення автостанцій необхідно організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Дозволяється одночасне перебування в приміщенні автостанції не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування пасажирів, а перебування в черзі має бути з дотриманням соціальної дистанції 1,5 метра.

«Ми відстежуватимемо розвиток захворюваності та згодом приймемо рішення щодо дозволу внутрішньо обласних перевезень, — зазначила Оксана Чайчук. — Наразі спостерігається позитивна динаміка щодо одужання хворих. Якщо так триватиме й надалі, зняття обмежень буде більш масштабнішим. Подальший розвиток подій багато залежить від соціальної відповідальності наших краян».

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *