Волога і жарка погода сприяють поширенню на рослинах різних комах. Розглянемо прості в застосуванні і безпечні рецепти, які можна з успіхом використовувати у боротьбі з шкідниками.
Попіл
Допомагає від попелиці, хрестоцвіті блішки і капустяного кліща, капустяної мухи, яблуневої плодожерки, совки, слимаків і равликів. Опудрити рослини сухою золою або посипати нею грунт між рядками.
300 г попелу настояти в 10 л води дві доби. Додати 40 г господарського мила для прилипання. Посипати попелом грунт в міжряддях від капустяної мухи. Обприскувати настоєм або відваром плодові дерева, капусту, огірки, кабачки, гарбуз.
Порошок гірчиці
Допоможе від попелиці, кліща, медяниці, морквяної і капустяної мухи і слимаків.
10 г порошку гірчиці залишити в 1 л води на дві доби. Розвести водою в співвідношенні 1:5. Або 3 ст. л. порошку залити 1 л окропу, настоювати три доби в щільно закритому посуді. Профільтрувати, розбавити водою 1:20, додати господарського мила з розрахунку 40 г на 10 л готового розчину.
Гірчиця ефективна проти слимаків – нею поливають міжряддя. Настоями оббризкують рослини. Суху гірчицю підсипають в лунки при висадці розсади капусти, нею ж посипають і ґрунт навколо розсади.
Настій з часнику
На 10 л води беруть 30-50 г часнику. Правда, до цього часник потрібно подрібнити (можна пропустити через м’ясорубку). Залишити воду з часником потрібно на добу. Застосовувати його можна на картоплі – на початку цвітіння і зав’язування плодів. Зазвичай обробляють город два-три рази через 10-14 днів. Крім картоплі, цим настоєм можна обробляти огірки, капусту та інші овочі. Ефективно допомагає позбутися від кліщів, попелиць та інших комах-шкідників.
Цибулевий настій
Відро цибулиння заливають двома відрами гарячої води (60-70 градусів) і залишають настоятися на добу-дві. Потім потрібно розчин процідити і розбавити в два рази водою. Допомагає позбутися від павутинного кліща, трипсів і попелиці.
Лопуховий настій
Листя лопуха дрібно ріжуть, заповнюють ним відро на одну третину і заливають водою. Через три дні розчином можна обприскувати капусту проти гусениць. Обприскувати потрібно три рази з інтервалом в 6-8 днів.
Відвар полину
Один кілограм полину кип’ятять 10-15 хв. в невеликій кількості води. Коли розчин охолоне, в нього додають десять літрів води. Добре допомагає від листогризучих гусениць, які після обприскування пропадають через 2-3 дні.
Настій ромашки
На 10 частин води беруть одну частину висушених і подрібнених листя і квіток аптечної ромашки. Настоювати потрібно 12 годин, періодично помішуючи. Після того, як пройде час, розчин потрібно розбавити в п’ять разів водою, додати мило з розрахунку 50 г на 10 л настою. Використовують настій проти гусениць і личинок шкідників.
Порошок з чистотілу
Чистотіл необхідно висушити і розтерти в пил, а потім посипати зверху рослини. Допомагає проти блішок. Крім цього, чистотіл використовують для обкурювання городу проти метеликів, капустяної і ріпакової білявок, хрестоцвітих блішок.
Настій прілого сіна, соломи і коров’яку
Борошниста роса з’являється на огірках, динях, кавунах і гарбузах. Як тільки з’явилися перші ознаки шкідника, потрібно взяти один кілограм прілого сіна, соломи або коров’яку, залити його трьома літрами води і настояти три доби. Потім розвести водою в три рази і обприскати рослини. Щоб ефект був кращим, обробляти рослини потрібно кожні п’ять-сім днів.
Оцет
Допоможе позбутися від хрестоцвіті блішки. Яблучний оцет врятує від плодожерки. Додати 2 ст. л. оцтової есенції в 8 л води безпосередньо перед обробкою. Рясно обприскувати редису і капусту.