Фестиваль “Борщівська вишиванка” вдванадцяте пролунав на Тернопіллі. Для гостей підготували насичену культурно-розважальну програму. Окрім цього, всі мали можливість ознайомитися з особливостями вишиванок, які притаманні для певних сіл району. Розглядали й експозиції майстрів Тернопільщини.
Не обійшлося без фестивалю борщу «Борщ’їв-2019», де усі охочі змогли долучитися до майстер-класу з приготування цієї традиційної страви. Також господині об’єднаних територіальних рад, сільських рад Борщівського району частували гостей борщем, пампушками та солодощами. Етнофестиваль “Борщівська вишиванка”, у рамках якого проводять також кулінарний фест «Борщ’їв», полюбився не тільки мешканцям Тернопілля, а й інших областей. Борщівський край вражає смачним борщем, який місцеві господині готують за різноманітними рецептами. А борщівські сорочки з чорними орнаментами відомі далеко за кордоном.
Згідно з легендою, домінуючий колір вишиття пов’язаний із подіями 15-17 століть, коли на місцевість часто нападали турки і татари. Після одного з набігів у кількох селах загинули всі чоловіки, а дівчата і жінки заприсяглися протягом кількох поколінь носити сорочки, вишиті чорними нитками.
Щороку на фестиваль люди з навколишніх сіл від малого до старого вдягають традиційні борщівські вишиванки. Хтось – сучасні, вишиті власними руками. Дівчата приходять на свято у вбранні з бабусиних скринь.