У храми Тернопільщини привезуть Реліквію Тернового Вінка Ісуса Христа

У храми Тернопільщини привезуть Реліквію Тернового Вінка Ісуса Христа
Унікальна святиня вперше за сотні років покине територію Абатства Бенедектинців і здійснить паломництво в Україну

Унікальну Реліквію, яка містить одну із колючок Тернового Вінка Ісуса Христа привезуть з Абатства Бенедектинців в Солем, що поблизу Парижа (Франція). Вона стане доступною для молитовного почитання для всіх жителів Тернопільщини у двох локаціях: Мала Базиліка Зарваницької Матері Божої у с. Зарваниця, а, відтак, у Архикатедральному Соборі УГКЦ Тернополя. Про це повідомив Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Це вперше за сто років Свята Реліквія, яка є безмовною цінністю для всього християнського світу та зокрема французького народу, покине територію Абатства і здійснить паломництво в Україну. Рада монахів Абатства Святого Петра в Солем, відгукнувшись на прохання архиєпископа і митрополита Тернопільського-Зборівського Василія Семенюка, поблагословила паломництво реліквії для молитви за мир в Україні та скріплення духу українського народу.

Реліквія Корони Христового Вінка – є особливим символом страстей Ісуса Христа. У Євангеліє йдеться про те, що римські солдати поклали Ісусу на голову вінок з тернини. Солдати насміхались над Ним, вклали в руки Його тростину, одягнули в багряницю — свого роду «сатиричні» царські символи, били Його і плювали на Нього, тому що Він не заперечував, що є цар юдеїв. Реліквію Страстей Христових знайшла Свята Олена – матір імператора Костянтина під час паломництва на Голгофу. Реліквія Святої Корони зберігалася в Єрусалимі до четвертого століття.

У першій половині дванадцятого століття, Константинопольський імператор, Балдовино II, щоб покрити витрати на війну, отримав кредит у венеціанців, запропонувавши в заставу Корону Тернового Вінка. Після закінчення застави король Франції – Людовик IX, запропонував Балдовино II викуп за реліквію. Через деякий час після закінчення застави святиню  перевезли до Франції. Врешті, Реліквія Корони Тернового Вінка ГНІХ була перевезена до Парижа. Учасником урочистої покаяльної процесії був сам король – Святий Людовик ІХ. Король босоніж та одягнутий в покаяльну одежу передав Святу Реліквію в руки Архиєпископа Парижа. У 1248 році, святий Людовик звів для Реліквії Тернового Вінка окрему каплицю, де її поміщають для зберігання та почитання.

На сьогоднішній день, Реліквія Святої Корони Тернового Вінка Христового зберігається в Соборі Паризької Божої Матері і являє собою вінок без колючок тернини. Самі ж колючки тернини теж являються реліквіями і зберігаються в різних абатствах, монастирях та санктуаріях. Одним з особливих місць зберігання частини Реліквії Тернового Вінка Христового є Абатство Бенедектинців в Солем, поблизу Парижа.

Унікальною і знаковою подією є те, що вперше за сотні років Свята Реліквія законно покине територію абатства і здійснить паломництво в Україну, для почитання її вірними. Рада монахів абатства Святого Петра в Солем, відгукнувшись на прохання Архиєпископа і Митрополита Тернопільського-Зборівського Кир Василія (Семенюка) – поблагословила паломництво реліквії в Україну для її молитовного почитання та вшанування. Особливою причиною такого паломництва стала потреба молитви за припинення війни в Україні та єдності християн.

Графік перебування:

26 березня – початок молитовного вшанування Реліквії, Марійський духовний центр «Зарваниця», за адресою: с. Зарваниця, Теребовлянський район (з 26.03.2020 до 28.03.2020);

28 березня,15:00, – виїзд Реліквії до Архикатедрального Собору м. Тернополя;

18:00 – зустріч Реліквії та початок молитовного вшанування в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, за адресою: місто Тернопіль, вулиця Сагайдачного 14 (з 28.03.2020 до 03.04.2020);

2 квітня, 23:00, – завершення молитовного вшанування Реліквії.

Ірина НАГІРНЯК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *