У вересні не байдикуєм – врожай багатий консервуєм!

У вересні не байдикуєм – врожай багатий консервуєм!
Якщо картопля та яблука цьогоріч вродили не густо, то помідори, перець, баклажани, на щастя, вродили. Овочі тішать око на городі і на ринку ціни не кусаються. Тож пропонуємо вам не гаяти часу і готувати смачну консервацію на зиму.

Помідори половинками

Потрібно: на одну літрову банку – помідори, 1 цибулина, 2 зуб. часнику, кріп, 2 ст. л. олії.

Для маринаду на 10 л банок: 3,5 л води, 400 г оцту, 3 ст. л. солі.

Приготування: помідори помити і нарізати половинками. У банки розкласти нарізану кружальцями цибулю, часник, кріп, олію і помідори. Зварити маринад і залити ним банки. Стерилізувати 10-15 хвилин.

Салат із зелених помідорів

Помідорна заготовка обо­в’я­з­ково посмакує всій родині. Зелені помідори на салат кращі від червоних тим, що мають щільнішу структуру і не розпадаються при термічній обробці. Тож можна сміливо стерилізувати і смакувати!

Потрібно: 2 кг зелених помідорів, 50 г солі, 500 мл води, 150 г цукру, 100 мл оцту, 40 г рафінованої олії, 3 цибулини, чорний перець горошком, духмяний перець, гірчиця в зернах, лавровий лист.

Приготування: помідори порізати на четвертинки (великі – на вісім частин), скласти в миску і насипати 20 г солі. Обережно перемішати і залишити на 8-10 годин. Через 10 годин з помідорів зцідити рідину, що утворилася. Цибулю порізати кільцями. На дно кожної банки покласти 1 ч. ложку гірчичних зерен, 2 горошини духмяного перцю, 3 горошини чорного перцю та один лавровий листок. В банки шарами викладати шматочки помідорів та цибулі. З води, 30 г солі, оцту та олії зварити маринад. Гарячим маринадом залити підготовлені помідори. Простерилізувати банки (якщо 0,5-літрові – 15 хв., якщо 1-літрові – 25 хв.), герметично закрити кришками, перевернути догори дном до повного охолодження.

Суха заправка з перцю і помідорів

Прекрасна альтернатива магазинним хімічним приправам. Зберігається в сухому темному місці майже півроку.

Потрібно: 4 кг помідорів, 4 кг болгарського перцю.

Приготування: помідори порізати навпіл, запікати розрізом до верху при 100-та градусах 5 годин – до повного висихання. Перець почистити від серцевини, розрізати навпіл, поставити в розігріту до 100 градусів духовку на 5 годин до повного висихання. Перекрутити все через м’ясорубку, скласти в сухі банки, в кришках мають бути отвори для провітрювання.

Баклажани в томатному соці

Сік для цього рецепту можна використовувати як куплений, так і приготований в домашніх умовах.

Потрібно: 3 кг баклажанів, 3 літри томатного соку, 6 морквин, 10 штук червоного солодкого перцю, 2 головки часнику, 0,5 л цукру, 1 ст. ложка солі, 250 г олії, 200 г оцту.

Приготування: усі овочі помити, обсушити. Баклажани очистити від шкірки, розрізати уздовж на половинки і кожну половину ще на 4 частини. Моркву потерти на тертці для моркви «по-корейськи». Перець очистити і порізати соломкою. Часник почистити. Моркву змішати з соком і проварити 15 хвилин. Додати баклажани, перець і варити ще 50 хвилин. Потім додати зубки часнику і варити ще 5 хвилин. Готову суміш викласти в стерилізовані банки і закатати. З порції виходить приблизно 6 літрових банок.

Мариновані баклажани зі смаком грибів

Потрібно: 3 кг баклажанів, головка часнику, 2,5 літри води, 150 мл оцту, 0,5 ст. ложки солі, лавровий лист.

Приготування: баклажани помити, відрізати хвостики. Розрізати вздовж на дві частини. Кожну з частин ще раз розрізати вздовж. Щоб позбутися гіркоти, викласти шматки баклажанів у посудину, засипати сіллю і лишити на 2 год. Далі потрібно підготувати банки: помити, простерилізувати, кришки прокип’ятити. Після цього приготувати розсіл: у каструлю влити воду, сіль, оцет і додати лавровий лист. Довести до кипіння. У киплячий розсіл викласти баклажани (порціями, бо всі одразу не помістяться) і варити 15 хвилин. Вибрати шумівкою і одразу викласти в банки. У кожну банку вкинути зубок часнику і залити гарячим розсолом. Рекомендовано брати півлітрові банки – їх вийде приблизно 8 штук.

Овочева заправка «Ідеальний червоний борщ»

Потрібно: 3 кг капусти, 2 кг червоних столових буряків, 1 кг помідорів, 0,5 кг цибулі, 0,5 кг моркви, 3 ст. л. солі, 2 ст. л. цукру, 1 скл. олії, спеції до смаку.

Приготування: всі овочі ретельно помити і почистити. Капусту нашаткувати, буряки та моркву потерти на грубій тертці. Помідори змолоти у блендері на пюре або пропустити через м’ясорубку. Цибулю дрібно посікти та підсмажити в невеликій кількості олії до прозорості. Усі подрібнені овочі скласти у простору каструлю, додати сіль, цукор, спеції, олію, перемішати і залишити на 1,5 години, щоб пустили сік. Перемішати усю овочеву масу та поставити на середній вогонь.

Після закипання зменшити вогонь та варити 40 хвилин, час від часу помішуючи. Тим часом ретельно вимити та простерилізувати (наприклад, висушити в негарячій духовці) 0,5-літрові банки – приблизно 10 штук. Готову борщову заправку киплячою розкладати в теплі банки, одразу ж закручувати бляшаними кришками. Перевернути догори дном та вкрити щільною тканиною. Так витримати до повного охолодження банок.

Баклажани в аджиці

Потрібно: баклажани – 3 кг, помідори – 3 кг, болгарський перець – 1 кг, часник – 2 головки, гіркий перець – 2 шт., оцет 9% – 100 мл, сіль – 100 г, цукор – 2 скл., рослинна олія – 1 скл.

Приготування: помідори, перець болгарський і гіркий, часник перекрутити в м’ясорубці або блендері. Масу вилити в каструлю, в якій ви будете потім варити страву. Додати оцет, сіль, цукор, рослинну олію. Закип’ятити. Баклажани нарізати кружальцями завтовшки в палець і опустити в киплячу масу. Дати прокипіти 20 хв. на помірному вогні, розкласти в стерилізовані банки, закатати.

Сира аджика з хроном

Потрібно: 3 кг помідорів, 1 кг болгарського перцю червоного товстостінного, 300 г коренів хрону, 1 скл. очищених зубців часнику, 4-5 шт. перцю гострого (на бажання), сіль – за смаком. Можна додати олію і цукор.

Приготування: помідори помити і скласти в миску. Почистити часник і перець, а гострий перець залишити з насінням і перегородками, нічого не видаляти. Вимити коріння хрону, почистити. Пропустити через м’ясорубку всі підготовлені овочі. Щоб перемолоти корені хрону, потрібно на м’ясорубку одягнути цупкий поліетиленовий пакет, зав’язати його міцно, щоб не залишалося щілин. Перемелений хрін буде падати в пакет, що вбереже ваші очі і ніс від сильного печіння. Всі овочі помістити в одну велику миску, додати сіль, цукор, олію за смаком, як слід розмішати. Аджику розкласти по банках, закрити звичайними поліетиленовими кришками. Аджика чудово зберігається в холодильнику кілька місяців.

Кетчуп із хроном

Потрібно: 2 кг стиглих помідорів, 1 ст. л. солі, 2 цибулини, 2 ст. л. винного оцту, 100 г цукру, по 1 ст. л. меленого імбиру, гвоздики і перцю, 1 ст. л. тертого хрону.

Приготування: помідори помити, видалити плодоніжки, цибулю почистити, порізати. Варити помідори з цибулею 15–20 хв., перетерти через сито. Додати оцет, цукор, приправи, варити на малому вогні 1 годину. Перелити в пляшки чи банки, закрити.

Угорське лечо «Глобус»

Потрібно: перець болгарський – 1 кг, помідори – 1 кг, цибуля ріпчаста – 0,5 кг, сіль, цукор – по-смаку, олія – 100 г, оцет – 50 мл, лавровий лист – 3 шт., перець горошком –10 шт.

Приготування: пропустіть помідори через соковижималку, а не просто подрібніть їх блендером. Якщо соковижималки немає, зробіть пюре блендером, закип’ятіть сік, і, як тільки він охолоне, перетріть його через сито, щоб позбавитися від шкірки і насіння. Цибулю очистіть і подрібніть в кашку блендером або м’ясорубкою.

У глибоку каструлю вилийте томатний сік, кашку з цибулі і рослинну олію. Поставте каструлю на малий вогонь і займіться перцем. Очистіть болгарський перець і наріжте його великими квадратиками або смужками. Потихеньку всипте весь перець в каструлю з киплячим соком, посоліть, поперчіть, і подивіться, чи готові ваші банки.

Після додавання перцю, зимовий томатний салат з болгарського перцю потрібно варити ще 15 хвилин. За хвилину до готовності додати в каструлю оцет, лавровий лист і перець горошком. Перемішати і дочекатися, поки лечо буде впевнено кипіти. Розлити кипляче лечо у банки.

Квасоля в томаті

Потрібно: 1.5 кг квасолі, 1 кг моркви, 1 кг цибулі, 0.5 кг болгарського перцю, 3 кг помідорів, 0.5 л олії, 200 г цукру та 3 ст. л. солі, 3 ст. л. томатної пасти, 150 мл оцту.

Приготування: квасолю замочити на ніч у холодній воді, щоб набухла. Далі варити майже до готовності. Злити воду. Моркву натерти, цибулю порізати кубиками. Перець і помідори пропустити через м‘ясорубку.

Всі овочі змішати між собою, додати спеції і закип’ятити. Коли овочі покиплять хвилин 15-20, додати відварену квасолю та пучок нарізаної зелені петрушки і кропу, 150 мл оцту.

Тушкувати 1.5-2 години, щоб квасоля і морква зм’якли. Розкласти по стерилізованих банках, закрутити і вкутати. Виходить близько 8 літрових банок.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *