У ЗУНУ обговорили роль ЮНЕСКО у допомозі Україні в умовах повномасштабної війни

У ЗУНУ обговорили роль ЮНЕСКО у допомозі Україні в умовах повномасштабної війни

Західноукраїнський національний університет став майданчиком для обговорення важливих питань, пов’язаних із діяльністю ЮНЕСКО щодо допомоги Україні в умовах повномасштабної війни рф проти України.

У межах авторського проєкту завідувачки кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Оксани Тулай відбулася зустріч здобувачів освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» на тему «ЮНЕСКО та система ООН: роль ЮНЕСКО у допомозі Україні в умовах повномасштабної війни рф проти України» з кандидатом політичних наук, заступником Постійного Представника України при ЮНЕСКО, Головою Комісії з питань комунікації та інформації 42-ї сесії Генеральної Конференції ЮНЕСКО Миколою Мовчаном.

Зустріч об’єднала близько 80 учасників, серед яких не лише студенти, аспіранти та викладачі Західноукраїнського національного університету, а й студенти та викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (м. Запоріжжя) та НУ «Одеська юридична академія». До заходу долучилася в.о. директора навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, кандидат економічних наук, доцент Людмила Гаврилюк-Єнсен.

Cпікер Микола Мовчан акцентував увагу на тому, що у 2024 році відзначається 70 років від того дня, якого Україна стала членом ЮНЕСКО – Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки i культури. Членство України в ЮНЕСКО розпочалося з 12 травня 1954 року та від початку було орієнтоване на розширення міжнародного співробітництва в галузі освіти, науки, культури, навколишнього середовища, інформації та комунікації шляхом забезпечення її участі у програмній діяльності Організації.

Під час зустрічі учасники дізналися про особливості діяльності, структуру та принципи роботи ЮНЕСКО, ознайомилися із проєктами, які впроваджуються у сфері освіти, науки, культури та комунікацій. Цікаво було довідатися, що місто Тернопіль у 2024 році увійшло до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.

Здобувачі освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» із задоволенням поділилася своїми враженнями.

Студентка групи МВСК-11 Олеся Курильцьо зазначила: «У мене була можливість відвідати онлайн-зустріч із Миколою Мовчаном. Спікер розповів про ЮНЕСКО та систему ООН, а також розкрив роль ЮНЕСКО у допомозі Україні в умовах повномасштабної війни рф проти нашої країни. Я дізналася багато цікавої інформації, яка повʼязана із моєю спеціальністю. Для себе я дійшла до висновку, що роль ЮНЕСКО в допомозі Україні під час війни є комплексною і надзвичайно важливою. Вона охоплює широке коло діяльності, спрямованої на підтримку українського народу, збереження його культурної спадщини, забезпечення освіти та захист свободи слова в цей критичний час».

Студентка групи МВСК-11 Вероніка Диса зауважила: «Сьогодні завдяки кафедрі міжнародних відносин та дипломатії у нас була чудова можливість дізнатися більше про ЮНЕСКО та діяльність цієї організації. Зустріч із кандидатом політичних наук, заступником Постійного Представника України при ЮНЕСКО, Головою Комісії з питань комунікації та інформації 42-ї сесії Генеральної Конференції ЮНЕСКО Миколою Мовчаном була надзвичайно корисною та інформативно. Завдяки цій можливості я глибше зрозуміла суть діяльності ЮНЕСКО, дізналась про окремі аспекти та особливості організації роботи, почула безліч цікавих фактів та просто отримала задоволення від цього інтерактиву».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *