Західноукраїнський національний університет став майданчиком для обговорення важливих питань, пов’язаних із діяльністю ЮНЕСКО щодо допомоги Україні в умовах повномасштабної війни рф проти України.
У межах авторського проєкту завідувачки кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Оксани Тулай відбулася зустріч здобувачів освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» на тему «ЮНЕСКО та система ООН: роль ЮНЕСКО у допомозі Україні в умовах повномасштабної війни рф проти України» з кандидатом політичних наук, заступником Постійного Представника України при ЮНЕСКО, Головою Комісії з питань комунікації та інформації 42-ї сесії Генеральної Конференції ЮНЕСКО Миколою Мовчаном.
Зустріч об’єднала близько 80 учасників, серед яких не лише студенти, аспіранти та викладачі Західноукраїнського національного університету, а й студенти та викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (м. Запоріжжя) та НУ «Одеська юридична академія». До заходу долучилася в.о. директора навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, кандидат економічних наук, доцент Людмила Гаврилюк-Єнсен.
Cпікер Микола Мовчан акцентував увагу на тому, що у 2024 році відзначається 70 років від того дня, якого Україна стала членом ЮНЕСКО – Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки i культури. Членство України в ЮНЕСКО розпочалося з 12 травня 1954 року та від початку було орієнтоване на розширення міжнародного співробітництва в галузі освіти, науки, культури, навколишнього середовища, інформації та комунікації шляхом забезпечення її участі у програмній діяльності Організації.
Під час зустрічі учасники дізналися про особливості діяльності, структуру та принципи роботи ЮНЕСКО, ознайомилися із проєктами, які впроваджуються у сфері освіти, науки, культури та комунікацій. Цікаво було довідатися, що місто Тернопіль у 2024 році увійшло до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.
Здобувачі освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» із задоволенням поділилася своїми враженнями.
Студентка групи МВСК-11 Олеся Курильцьо зазначила: «У мене була можливість відвідати онлайн-зустріч із Миколою Мовчаном. Спікер розповів про ЮНЕСКО та систему ООН, а також розкрив роль ЮНЕСКО у допомозі Україні в умовах повномасштабної війни рф проти нашої країни. Я дізналася багато цікавої інформації, яка повʼязана із моєю спеціальністю. Для себе я дійшла до висновку, що роль ЮНЕСКО в допомозі Україні під час війни є комплексною і надзвичайно важливою. Вона охоплює широке коло діяльності, спрямованої на підтримку українського народу, збереження його культурної спадщини, забезпечення освіти та захист свободи слова в цей критичний час».
Студентка групи МВСК-11 Вероніка Диса зауважила: «Сьогодні завдяки кафедрі міжнародних відносин та дипломатії у нас була чудова можливість дізнатися більше про ЮНЕСКО та діяльність цієї організації. Зустріч із кандидатом політичних наук, заступником Постійного Представника України при ЮНЕСКО, Головою Комісії з питань комунікації та інформації 42-ї сесії Генеральної Конференції ЮНЕСКО Миколою Мовчаном була надзвичайно корисною та інформативно. Завдяки цій можливості я глибше зрозуміла суть діяльності ЮНЕСКО, дізналась про окремі аспекти та особливості організації роботи, почула безліч цікавих фактів та просто отримала задоволення від цього інтерактиву».