В українських міністрів почалася «епоха бідності»: «не вистачає» зарплати на життя

В українських міністрів почалася «епоха бідності»: «не вистачає» зарплати на життя
Українців обнадіяли. З бідністю таки буде покінчено. Президент Володимир Зеленський навіть назвав чіткі строки. За словами гаранта, епоха бідності закінчиться ще за його президентської каденції. «Ми ухвалили багато законів, пов’язаних з детінізацією економіки, демонополізацією, деолігархізацією. Це поповнюватиме бюджет», – процитувала слова президента його пресслужба.

А от для деяких урядовці «епоха бідності», схоже, починається. Нарікають, що не вистачає зарплати на життя. Звикли витрачати значно більше, а держава їм платить мало. Сподіваються на підвищення платні. Але ж… на державну службу ніхто нікого не змушує йти. На міністерські посади – тим паче.

Тож яку зарплату отримали вітчизняні міністри в листопаді?

У міністра юстиції Дениса Малюськи у вересні та жовтні платня склала «скромних» 16 тисяч гривень. У листопаді зросла до 29 тисяч. Але хіба то гроші?! Урядовець заявив: якщо зарплата не підвищиться мінімум до 80 тисяч, то його надовго «не вистачить» на посаді. Бо до того, як стати міністром, сім’я щомісяця витрачала не менше 100 тисяч гривень. Тепер Малюська переконує, що виживає на гроші, зароблені на попередній роботі, тому доводиться економити. І це вкрай складно. Він вважає: підвищення зарплат міністрів –  важливо для іміджу України та інвестиційної привабливості держави.

Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов за минулий місяць отримав 64 тисячі гривень. Раніше скаржився: його доходів вистачає лише на оплату таксі, оскільки платня становила «всього» 18 тисяч. Щоправда, у ЗМІ з’явився документ про те, що міністру нарахували у листопаді премію в розмірі 1360% – 236 тисяч гривень. А вереснева премія склала 345%, жовтнева – 587,5%, тобто 40145 та 68364 гривні, відповідно. Прем’єр Олексій Гончарук пообіцяв це прокоментувати.

А як пощастило вісьмом заступникам Милованова! Вони заробили за листопад удвічі більше, ніж він (без премії) – понад 120 тисяч.

Нарікати Милованову на життя гріх. Бо вже на посаді міністра заробив майже півмільйона гривень викладацькою діяльністю. Він подав у НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, передає «УНН» із посиланням на Єдиний держреєстр декларацій, де повідомив, що 30 вересня отримав 493,2 тисячі гривень доходу за викладацьку та наукову діяльність в позаробочий час. Джерело доходу – Університет Піттсбургу (США). Цікаво, коли все встигає…

Зарплата інших членів Кабміну в листопаді з урахуванням податків становила: у міністра розвитку громад Альони Бабак – 82 тисячі гривень; міністра інфраструктури Владислава Криклія – 38 тисяч; міністра енергетики Олексія Оржеля – 31 тисячу; міністра фінансів Оксани Маркарової – 60 тисяч; міністра соцполітики Юлії Соколовської – 56 тисяч; міністра освіти і науки Ганни Новосад – 55 тисяч.

Щодо прем’єр-міністра, його листопадова платня «не велика»: на руки Гончарук отримав «чистих» 35 тисяч. Міністр закордонних справ Вадим Пристайко «чистими» заробив 55 тисяч; міністр МВС Арсен Аваков – 88 тисяч. Найменше за минулий місяць заробив міністр Кабміну Дмитро Дубілет – без премій менше 13 тисяч.

Дубілет на телеканалі «Наш» заявив: деякі міністри просять більшу платню, бо не всі мають «фінансову подушку» і їм важко утримувати сім’ї. «Багато хто з міністрів прийшов із приватного сектору. Там вони могли б отримувати у 10-20 разів більше, ніж зараз. І їм справді складно підтримувати свої родини. На жаль, не у всіх міністрів є така «фінансова подушка», як у мене чи в деяких інших колег», – зазначив Дубілет. І зізнався, що витрачає приблизно 3-5 тисяч доларів на місяць, з яких 2,5 тисячі – на оренду квартири.

За словами Дубілета, в уряді тривають дискусії щодо зарплатного питання, бо «з одного боку є хороші люди, яких варто залучити в урядову команду, але вони не можуть піти на ту зарплату, яка наразі є у держсекторі. З іншого боку -підвищити зарплату чиновникам неможливо, оскільки це виглядатиме погано на рівні мінімальних заплат українців».

А українцям в бюджеті-2020 пропонують підвищити мінімальний прожитковий мінімум на 162 гривні за рік – до 2189 гривень.

Українці навчилися виживати при мінімальних зарплатах. А ті, хто бажає покращити своєї матеріальне становище, їдуть на заробітки. На просторах Європи роботи багато. Треба будівельників, водіїв… Тож, якщо міністри так «бідують», можуть податися в бізнес. Або до Європи…

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *