«Від кабальних кредитів МВФ до економічного зростання через інвестиції»: Віктор ЗАБІГАЙЛО, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»:

«Від кабальних кредитів МВФ до економічного зростання через інвестиції»: Віктор ЗАБІГАЙЛО, голова Тернопільської обласної  організації політичної партії «Основа»:
Тарута – гарант приходу інвестицій!

«Єдина модель, яка може врятувати країну, – інвестиційна. А інвестори їдуть в країну, до якої є довіра, але якщо її немає – вони не їдуть, це як у нашій ситуації. Також важливий фактор привабливості бізнесу, так щоб була можливість заробляти тут. А це означає, що податкова система повинна бути комфортною і давати тобі впевненість, що ти тут заробляєш більше, ніж в іншій країні. Цей весь комплекс і забезпечує мікроклімат приходу інвестицій. Без них у нас майбутнього не буде. Мені, у свій час, структури Світового банку давали кредитів більше і під більш низький відсоток, ніж всій крані, всій Україні. Уявляєте? А все чому? Довіра, стратегія, команда, ефективність і прозорість використання грошей, які ми отримували в якості кредитів», – відзначає лідер партії «Основа» Сергій Тарута.

Так, необхідно замінити кредити МВФ на інвестиції – і країна запрацює, впевнені в партії «Основа». Все, що ми заробляємо, ми віддаємо МВФ як відсотки по кредитах, які набрала сьогоднішня влада. Фактично, влада віддала країну під зовнішнє управління. Ми відмовимось від кредитів і залучимо в економіку українських та іноземних інвесторів, які створять нові робочі місця. А прибуток буде залишатися в Україні.

Чималу частину роботи із повернення боргів вже доведеться робити, можливо, новому уряду. В графіку погашення і обслуговування боргів є два піки – у травні та вересні, коли уряд повинен буде заплатити 74,2 млрд. грн. і 57,1 мдрд. грн., відповідно, у валюті.

Без змін політики з кредитної на інвестиційну країна приречена на зовнішнє управління – кредитори будуть диктувати повістку дня реформ і підтримувати боргову залежність країни з метою отримання спекулятивного прибутку.

Всього Україні, за оцінками партії «Основа», необхідно 600-700 млрд. доларів інвестицій на 10-12 років. Стартовий об’єм інвестицій – близько 300 млрд. доларів зовнішніх і внутрішніх інвестицій. Із них 120-150 млрд. доларів – інвестиції міжнародних партнерів, з якими вже ведуться переговори особисто Сергієм Тарутою. Ще до 100 млрд. доларів – це український капітал, який можна повернути в Україну з офшорів. Так, вже розроблена програма «Україна без офшорів». Народним депутатом Сергієм Тарутою зареєстрований законопроект №9405 про особливості декларування активів і доходів у рамках Програми розкриття інформації. Ще один внутрішній резерв – це інвестиції населення. Адже в період банківської кризи люди за 2 роки забрали з банків близько 20 мільярдів доларів. І сьогодні у населення на руках – близько 50 мільярдів доларів.

Щодо залучення інвестиційних ресурсів у наш регіон, це сприятиме вирівнюванню економічного розвитку, створенню робочих місць і зменшить трудову міграцію. Важливим чинником для залучення інвесторів є захист прав приватної власності, розрахунок інвестицій і наявність трудових ресурсів. Захист прав приватної власності забезпечується незалежністю судової системи та прозорістю набуття цих прав. У компетенції місцевої влади розробити маркетингову стратегію просування власного регіону, бренд, позиціонування, інвестиційні бізнес-плани. Створення комфортних умов для проживання населення, надання освітніх і медичних послуг, зручний громадський транспорт, культурний простір забезпечують розвиток людського потенціалу. Саме таке відповідальне господарювання забезпечує зростання валового регіонального продукту, саме на нього очікують громадяни на місцевому рівні.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *