Відомий тернопільський фітотерапевт Марія ТРОЙЧАК: «Віра в Бога і любов до життя дають сили і натхнення для кожного дня»

Відомий тернопільський фітотерапевт Марія ТРОЙЧАК: «Віра в Бога і любов до життя дають сили і натхнення для кожного дня»
Нещодавно на Тернопільщині відзначили «Людей року-2018». Єдиною жінкою серед лауреатів конкурсу була відомий фітотерапевт, член Світової Асоціації лікарів, почесний професор Віденського університету, громадська діячка, письменниця, кінодокументаліст, директор медичного центру «Барвінок» Марія Тройчак. Ця нагорода дійсно заслужена, адже пані Марія захоплює своєю активною життєвою позицією, невичерпною енергією, любов’ю до світу. Вона допомогла одужати тисячам людей, реалізувала багато цікавих проектів. Успішно працює у багатьох сферах – займається громадською роботою, благодійністю, пише вірші, створює фільми, зібрала понад 200 чудотворних ікон із різних куточків світу. Та, що найважливіше, Марія Тройчак власним прикладом показує, якщо йти по життю з вірою і любов’ю в серці до Бога, ближніх, до кожного нового дня, то неодмінно будеш щасливим і зможеш здолати будь-які перешкоди.

«Господь влаштував наш світ так, щоб людина за першої ж потреби мала поміч від природи»

Марія Тройчак вже 30 років займається фітотерапією. Ще з дитинства вона  цікавилася лікарськими рослинами, любила і шанувала природу. Мабуть, це їй передалося у спадок від бабусі по татовій лінії, яка зналася на травах і вміла лікувати ними.

– У шкільні роки моїми улюбленими предметами були біологія і географія, – розповідає пані Марія. – Я виросла у мальовничому селі Магдалівка Підволочиського району, де були найрізноманітніші трави. Коли ж бачила рослину і не могла знайти її назву у книжках, то вигадувала сама. З радістю пригадую ці безтурботні дитячі роки, коли разом з однолітками йшла пасти корову, й захоплено вивчала кожну квіточку.

Марія Тройчак спершу здобула освіту фармацевта, але не зраджувала своєму захопленню – працювала на аптечному складі у відділі трав.

– Згодом, коли відкрився інститут народної медицини в Києві, я вступила туди, – розповідає жінка. – Тоді у нас з чоловіком вже підростало двоє дітей. Але я відчувала, що це моє покликання, і впевнено йшла до своєї мети, хоч важко було поєднувати навчання, роботу і родинні обов’язки. Потім закінчила медичний інститут Української асоціації народної медицини. Постійно вчуся і вдосконалююся досьогодні.

Марія Тройчак заснувала медичний центр «Барвінок». Тут вона безкоштовно діагностує недуги за унікальною методикою, яку у Тернополі не застосовує ніхто, і призначає лікування рослинними препаратами.

– Ми проводимо діагностику за пульсом медичними тонометрами, – розповідає пані Марія. – Я навчилася цього у монастирі святого Онуфрія в Німеччині. З її допомогою можна перевірити стан всього організму і визначити причину хвороби. До прикладу, у людини високий тиск. Але ж це вже наслідок, симптом недуги. Потрібно відшукати його причину – чи це судини, чи це хворі нирки, чи остеохондроз шийно-грудного відділу. А у нас звикли – виписали таблетки і все. Ніхто не шукає причини. Теж саме стосується і зайвої чи недостатньої ваги. З допомогою цієї діагностики можна визначити, який орган і гормон порушує обмін речовин. Відрегулювати дисбаланс організму з допомогою рослинних препаратів – і тоді людина позбудетьс зайвих кілограмів чи навпаки – набере потрібну вагу.

У медичному центрі «Барвінок» можна дізнатися, як приготувати ліки із трав. Марія Тройчак дає детальні рекомендації і рецепти приготування помічних настоїв, відварів, чаїв та багато іншого. А також можна купити вже готові ліки від відомих фітотерапевтів і травників.

Береже пам’ять про трагедію Лемківщини

Рідні Марії Тройчак у 1944-45 роках минулого століття були примусово виселені  з Лемківщини. З дитинства вона чула розповіді про мальовниче село Яселко  Сяноцького повіту. Після смерті батьків жінка побувала у цьому краї і назавжди полюбила його.

– Іноді нам потрібно пройти все життя, щоб зустріти те, від чого будеш радіти і жити, – розповідає пані Марія. – Так, я у свої п’ятдесят, після смерті батьків і чоловіка, відкрила для себе землю обітовану – Лемківщину. Вперше я приїхала сюди у 2002 році разом з групою однодумців, котрі, як і я, хотіли побачити ті високі гори та бескиди, босоніж походити рідними стежками, впорядкувати і відновити зруйновані цвинтарі, відродити пам’ять про батьківщину.

Відтоді пані Марія регулярно організовує експедиції на рідну Лемківщину. Разом з однодумцями впорядковують могили на українських цвинтарях, запалюють свічки і моляться за душі предків.

– Ці поїздки дуже важливі, адже у такий спосіб ми віддаємо шану нашим предкам, – каже жінка. – Дуже багато сіл було спалено. На їх місці сьогодні ліси або ж залишилася просто пустка. Відвідуючи місця, де залишилося наше коріння, ми набираємося сили і заряджаємося особливою енергетикою.

Аби зберегти пам’ять про минуле, пані Марія створила документальний фільм «І біль, і пам’ять крізь роки», який зайняв II місце в XV загальнонаціональному конкурсі «Українська мова — мова єднання» в номінації «На видноті всього світу». Також став переможцем на IV мистецькому міжнародному фестивалі аматорських документальних фільмів у польському місті Цісна.

Марія Тройчак побувала у 52 країнах і понад 500 містах, а також у багатьох святих місцях. З кожної мандрівки привозила чудотворні ікони. За 18 років сформувалася унікальна колекція святинь. Понад двісті ікон пані Марія упорядкувала, описала та відшукала молитви до них. Жителі Тернопільщини змогли їх побачити на виставках у обласному центрі, Козові і Бережанах.

«Важливо правильно розпочинати свій день»

Спілкуючись із пані Марією про всі її задуми і проекти, інколи дивуюся, коли ж вона все встигає. Робота у медичному центрі, десятки відвідувачів щодня і телефонні консультації,  громадська активність, різні проекти… У чому ж секрет?

– Активний відпочинок, цікаві мандрівки  і заняття спортом заряджають мене енергією і силами для роботи, – з усмішкою розповідає Марія Тройчак. – Щоранку вже десять років поспіль з весни до осені разом з друзями я проїжджаю близько 20 кілометрів на велосипеді околицями Тернополя. Заразом милуюся природою, збираю лікарські трави. Потім робимо у парку спеціальну молитовну руханку. Нас навчив цього священик, який тривалий час займався у нашому колективі.  Далі займаємося на тренажерах і купаємося. А ще на вихідних регулярно ходжу на танці. Тож  немає жодних секретів. Головне рухатися, проводитися час на свіжому повітрі і робити те, що подобається.

А ще Марія Тройчак переконана, віра в Бога і любов до життя дають сили і натхнення щодня долати труднощі. Головне, не опускати рук, а працювати, змінювати на краще себе і світ довкола.

Марія Тройчак щиро дякує оргкомітету конкурсу «Людина року» за їх велику працю і важливу справу, яку вони роблять вже багато років.

– Велике спасибі голові конкурсної комісії Олегу Караванському, його помічниці, ведучій конкурсу Нелі Саржевській, засновникам конкурсу, керівнику духовному центру «Моя Україна», відомому тренеру Володимиру Пласконосу та газеті «Вільне життя», зокрема, заслуженій журналістці Галині Садовській, всім учасникам журі за таку чудову подію, – зазначає пані Марія. – Це дуже важливо – відзначати успішних людей, які, кожен на своєму місці, творять історію України. Бажаю всім міцного здоров’я, злагоди, миру, мудрості і великого оптимізму!

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *