Вибираємо колготки за призначенням

Вибираємо колготки за призначенням

Колготки настільки міцно увійшли в жіночий гардероб, що сьогодні навіть складно собі уявити, як раніше без них могли обійтися. Історія сучасних моделей почалася ще в середині 30-х років. Американський хімік-органік Уоллес Хьюм Карозерс очолював лабораторію, яка займалася дослідженням властивостей полімерів. Спочатку він синтезував поліамідну смолу, а потім в лютому 1939 року отримав синтетичне волокно – нейлон, який згодом став основним матеріалом для виготовлення панчіх.

Можливо, жінки досі задовольнялися лише цим варіантом, але все склалося по-іншому. У 30-40 роки був дуже популярний степ (чечітка). Швидкість виконання була досить висока. Так американській актрисі, співачці та танцівниці Енн Міллер вдавалося відбити до 500 ударів за хвилину. Щоб панчохи не сповзали, їх пришивали до спідньої білизни, тому поява навіть невеликої стрілки вимагало повного переодягання. Це було незручно та затягувало виступ, бо доводилось робити додаткові перерви. Енн попросила виготовити особисто для себе варіант, подібний сучасним колготкам, але це нововведення не набуло широкого поширення, адже жінок цілком влаштовували звичні панчохи.

 

З появою коротких спідниць ситуація кардинально змінилася й виробникам довелося терміново шукати нові варіанти. У 1959 році з’явився новий еластичний матеріал спандекс (лайкра, еластан), який дозволяє моделям краще облягати ногу. У 60-ті роки мініспідниці знаходяться на піку популярності. В модних показах їх поєднують з кольоровими та візерунчастими колготками.

Оригінальні пропозиції

На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP https://makeup.com.ua/categorys/1267247/ представлена ​​різноманітна колекція сучасних варіантів з різними особливостями. Виробники пропонують такі основні моделі:

  • Компресійні. Відрізняються високою щільністю та застосовуються в терапевтичних цілях. Основні можливості – усунення набряків і тяжкості в ногах, профілактика тромбозу поверхневих і глибоких вен. Такі варіанти рекомендується носити при частих судомах, а також під час вагітності. Основним показником, який слід враховувати при підборі, є рівень тиску. До профілактичної категорії відносяться вироби з рівнем тиску до 18 мм.рт.ст. Колготки з середнью компресією (від 18 до 46 мм рт. ст.) використовуються тільки в терапевтичних цілях, а моделі з показником 50 мм. рт. ст. показані при вираженому варикозі. Вироби з високим рівнем тиску не можна вибирати самостійно, оскільки вони мають цілий ряд протипоказань.
  • Зігрівальні. Призначені для холодної погоди, а також при порушеннях кровообігу, коли кінцівки постійно мерзнуть. До складу волокна, крім мікрофібри, входять бавовна, вовна, акрил.
  • Поліамідні (капронові). Найдоступніші за ціною вироби, які виготовлені з дешевого сировини. Цей бюджетний варіант вже при першому одяганні морщиться в найнесподіваніших місцях, а також не прилягає до ноги. В деяких випадках може викликати неприємні тактильні відчуття.
  • З лайкрою. Такі моделі непогано сидять, не деформуються та не утворюють складок, досить зручні, добре підходять для повсякденного носіння.
  • Стягування та корекція. Важлива особливість – велика щільність в області сідниць, яка дозволяє приховати певні надмірності, та допомагає візуально зробити фігуру стрункішою. Також пропонуються варіанти, які чинять градуйований тиск на ноги. Вибирати такі моделі слід за розміром. Бажання домогтися максимальної стрункості шляхом надмірного стягнення викликає підвищену пітливість. Також можливі поява набряклості, порушення підшкірного кровообігу, зниження тонусу м’язів. Такі вироби не слід носити при варикозі та тромбофлебіті.

Як відрізнити оригінал від фальсифікату

Якщо раніше колготки можна було купити в універмагах або спеціалізованих магазинах, то сьогодні вони продаються буквально всюди. Все частіше доводиться стикатися з фальсифікатом. Зазвичай підробляють продукцію популярних компаній (найчастіше італійських). Відрізнити візуально підробку від оригіналу не завжди вдається, але є декілька факторів, на які варто звернути особливу увагу:

  • Пакування. Дуже м’який, пом’ятий папір, відсутність тексту українською мовою та відсоткового вмісту матеріалів, які входять до складу, граматичні помилки – все це ознаки фальсифікації. На пакуванні повинні бути вказані дані виробника – сайт, адреса, найменування компанії та бренду, а також присутні спеціальні позначки, які інформують покупця про правила догляду за виробом.
  • Штрих-код. Звертаємо увагу на перші дві цифри та звіряємо їх з назвою країни-виробника, яка зазначена на пакуванні. Перевіряємо інформацію про розмір, колір, щільність, а також про наявність чи відсутність ластовиці.
  • Візуальні невідповідності. Часто зустрічається розбіжність кольору виробу з інформацією, наведеною в описі. Вас має насторожити нерівномірне фарбування, наявність неприємного запаху або, навпаки, занадто сильна ароматизація.

 

Вибираючи продукцію нового для вас бренду, не поспішайте відразу купувати кілька варіантів. Почніть з однієї моделі та протестуйте її рівень комфортності відповідно до власних потреб. Рекомендуємо відвідати сайт виробника та познайомиться з особливостями лінійки, в яку входить модель, що вам сподобалась.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *