Викопуємо, сортуємо і кладемо в пісок: як зібрати врожай моркви

Викопуємо, сортуємо і кладемо в пісок: як зібрати врожай моркви

У збиранні моркви важливо «піймати момент» і зібрати врожай вчасно. Щоб це визначити, варто дізнатися, які строки дозрівання сорту, що у вас росте. Бадилля, котре пожовкло, полягло й злегка підсохло, говорить про те, що врожай готовий. Також можна висмикнути і скуштувати моркву. Якщо всі коренеплоди великі, пофарбовані в яскравий жовтогарячий колір і їхній смак вас улаштовує, то можна сміло приступати до збирання врожаю.
Коли вся морква викопана, потрібно обрізати бадилля й підготувати до зберігання. Зріжте зелену масу ножем, залишаючи черешок висотою не більш 1 см. Обрізавши бадилля, складіть в один шар моркву на папір або інший матеріал. Вона повинна підсушитися на відкритому повітрі протягом 2-3 годин. Місце для просушки вибирайте в тіні, щоб прямі сонячні промені не попадали на зібрані коренеплоди.
Тепер можна приступати до сортування. Коренеплоди із тріщинами й ушкодженнями відкладіть убік. Вони підуть для вживання в їжу в першу чергу, тому що довго зберігатися в льосі або підвалі вони не будуть. Велику, здорову й рівну моркву без ушкоджень відкладіть в іншу сторону на зимове зберігання.
Тепер коренеплоди можна скласти в підвал або льох. Морква добре зберігається тільки при дотриманні певних параметрів: температура – +1-2°С, вологість повітря – 80%. Місце обов’язково повинне бути темним.
Зберігання моркви в піску
Це один з найпростіших і ефективних варіантів підвищення лежкості моркви. Робиться «піскове укриття» на зиму так: візьміть невеликий ящик із щільним дном. Застеліть його целофаном або плівкою. Засипте шар вологого піску товщиною 2-3 см. Причому готується нижній шар з розрахунку 10 частин піску й 1 частина води.
Укладіть коренеплоди одним шаром так, щоб вони не стикалися один з одним і перебували злегка під нахилом. Потім знову насипте шар піску висотою 5-10 см. Повторюйте шари з моркви й піску, поки ємність не буде заповнена доверху.
Укутування моркви в пакети й плівку
Такий спосіб підійде для тих, у кого немає льоху або підвалу для зберігання. У цьому випадку морква поміщається в целофанові пакети. Зав’язувати їх не потрібно, інакше в них буде накопичуватися вуглекислий газ, що приведе до псування продукту. Якщо ж пакети все-таки необхідно зав’язати, то попередньо потрібно зробити отвори, щоб конденсат, що збирається, не запустив процеси гниття.
Замість целофанових пакетів можна використовувати також і харчову плівку. Загортайте в неї моркву по 3-5 штук, залежно від розміру коренеплодів. Не потрібно укладати більшу кількість овочів. Це може привести до псування всього впакування. Зберігати моркву в такому виді можна до 2-3 місяців у холодильнику й до 4-5 місяців на балконі або лоджії, що не промерзають.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *