Висіваємо гвоздики і вербену

Висіваємо гвоздики і вербену
Зима в розпалі, аде досвідчені квіткарі вже починають посівну кампанію. Зараз ми вибираємо ті квіткові культури, у яких строк від посіву до початку цвітіння становить 130-180 днів. У цю групу попадають як однолітні, так і багаторічні неквапливі рослини. Посіявши їх до кінця січня (у крайньому випадку на початку лютого), можна побачити квіти вже в червні. А багатолітники в цьому випадку, що дуже важливо, зацвітуть у перший же рік! Що ж це за квіти?

ДЗВІНОЧОК КАРПАТСЬКИЙ

Чудовий багаторічний дзвіночок, який можна вирощувати і як однолітник із сортами білого, блакитного і фіолетового кольорів. Його гібриди, які з’явилося останнім часом у продажу, цвітуть у рік посіву. Насіння трохи присипають землею (субстрат дернової землі, перегною, піску в співвідношенні 1:1:0,5 або готова грунтосуміш для квіткової розсади) і поміщають у дуже світле місце. Температура утримування +16…+20°С. Сходи з’являються через 18-25 днів. Загартовану розсаду висаджуємо у відкритий ґрунт у травні на відстані 15-20 см.

ГВОЗДИКА САДОВА

Цей розкішний багатолітник представлений найрізноманітнішими сортами з малоквітковими суцвіттями. Більшість їх гібридного походження; махрові відомі за назвою гвоздики Шабо. Запашні квітки в цієї гвоздики з’являться тільки через 5-6 місяців після посіву, тому сіють її дуже рано: наприкінці січня – початку лютого. При цьому насіння розкладаємо в борозенки глибиною 3 мм, зроблені в субстраті паличкою або лінійкою через кожні 2-2,5 см. Насіння засипаємо прожареним річковим піском. Потім на посудину надягаємо поліетиленовий пакет для збереження вологи, посіви на підвіконні притінюємо подвійною газетою й тримаємо при температурі +18…+20°С. Коли з’являться сходи, газету забираємо, опісля знімаємо й пакет. Сіянці тримаємо якнайближче до світла, якщо вони витягаються – досвічуємо фітолампами.

ВЕРБЕНА ГІБРИДНА

Прекрасний однолітник, який до вподоби багатьом квіткарям. Вербена вишукано й розкішно виглядає в парадних елементах оформлення ділянки. Насіння висіваємо в легкий пухкий субстрат для розсади квіткових культур. Посіви тримаємо при температурі +18…+20°С. Насіння сходить протягом 10-20 днів довго і недружно. Щоб прискорити проростання, їх добре потримати в будь-якому стимуляторі росту. Оскільки сходи чутливі до надлишку вологи, поливаємо їх акуратно вистояною водою кімнатної температури й тільки після того, як підсохне верхній шар субстрату. Зміцнілі сіянці пікіруємо, потім поступово загартовуємо.

ПЕЛАРГОНІЯ ЗОНАЛЬНА

Без цього дуже популярного багатолітника в літньому оформленні дачі, балкона, тераси просто не обійтися! Різноманітність сортів розрахована на будь-який смак. Наприкінці січня – початку лютого вже можна сіяти на розсаду й пеларгонію зональну. Сходам цієї рослини, яка буде цвісти ціле літо, потрібне гарне освітлення й температура +20…+24°С. У березні сіянці пікіруємо й переносимо в більш прохолодне приміщення.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *