Як колядували у найбільш фестивальному селі на Тернопільщині (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У 606-літньому Яблунові є фестивалі до кожної пори року

Село Яблунів найбільше у Гусятинському районі. Вік поважний – відоме з 1414 року. Люди надзвичайно люблять своє рідне село, оточене чотирма ставками. Кожної пори року відбувається у селі не просто свято, а фестиваль. Передує вже три роки різдвяний “З Колядою у Яблунів”, за ним навесні зазвучить Міжнародний фестиваль “У Яблунові яблуні цвітуть”, влітку в серпні запросять гостей на гостину на “Яблуневий спас у Яблунові”, а восени на Міжнародний фестиваль «Золота осінь у Яблунові».

Запросили до першого спільного дійства в новому році гостей і колективи з сусідніх сіл. На сцені будинку культури щирою колядою славили народження  Ісуса Христа. Сцену оформили самотужки. Різдвяні зорі, ангели на синьому тлі надали дійству урочистого настрою.

Відкрив фестиваль колядою «Хай Ісус мале дитя» фольклорно-етнографічний колектив «Яблуневий цвіт». Далі звучали коляди «На різдвяні свята», «Христос народився» у виконанні дитячого ансамблю села Оришківці. Дитячий народний ансамбль Яблунівської мистецької школи заспівав «Новорічну пісню» та коляду «По всьому світу». Віншували, бажали добра, достатку, здоров’я та колядували учасники дитячого ансамблю Хоростківської опорної школи. Найдовший шлях на фестиваль подолали учасники гурту «Легка доріжкка» із села Мишковичі. Славили народження Ісуса Христа вокальні ансамблі сіл Гримайлів і Коцюбинці – виконали колядки «На Різдво Христове» та «Різвяна ніч».

З сусіднього Сухоставу прийшов на свято вертеп. Учасники гурту розказали, що такий вертеп ходить селом вже 50 років. Цікаво, що Різдвяну зірку 20 років тому замінили на тризуб. Два воїни та два ангели розпочинають віншування, потім до людей приходить з промовою святий Миколай та проганяє чорта, який, звичайно, хоче знайти новонародженого Ісуса. Костюм чортика, комбінезон з хутра кози, також передається від гурту до гурту – разом з дзвониками важить 15 кілограмів. 25 дзвоників з різних країн, причіплених на ланцюг, яким обмотаний чортик, важать 7 кілограмів. Непросту роль  чорта виконав Степан Наподій.

Виступ комбінованого дорослого та дитячого співочого колективу Хоростківської ОТГ під керівництвом Наталії Березюк об’єднав вервечкою улюблені колядки. Весь зал Яблунівського будинку культури піднявся, люди доєднались до колядування.

Здивували глядачів учасники брас-квінтету «Брати» Яблунівського СБК. Духові інструменти в умілих руках зазвучали всесвітньо відомим “Щедриком”. У складі квінтету грає і директор Яблунівського будинку культури Іван Матіяш. Ярослава Декалюк з дуету «Криниця добра» до глядачів вийшла в образі Солохи. Заспівала, заколядувала з Іваном Кушнірем та пригостила гостей різдвяними пампухами. Завершила дійство загальна коляда «Во Вифлеємі».

А надворі на всіх гостей і учасників Різдвяного фестивалю “З Колядою у Яблунів” чекала смачна гостина від яблунівських підприємців і активних мешканців. Очолив команду кухарів Андрій Балабух – разом у неділю вони зварили 150 л рибної юшки, 50 л плову, насмажили 150 кг картоплі. Особливо засмакував гостям гарячий духмяний різдвяний глінтвейн.

– Основа глінтвейну – наше домашнє вино. Додаємо до нього спецій – корицю, гвоздику, фрукти – апельсин, мандарин та зірковий аніс. Та ще нашу любов до Яблунова, – розказує Андрій Балабух.

Таке село фестивальне – цей Яблунів!

Олена МУДРА.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares