«Як латати «діряве сито» Пенсійного фонду?»: Віктор ЗАБІГАЙЛО, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»

«Як латати «діряве сито» Пенсійного фонду?»: Віктор ЗАБІГАЙЛО, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»
Партія «Основа» забезпечить високі соціальні стандарти

Сказати, що діюча влада не працює, мабуть, було б необ’єктивно, адже вони навіть вночі розглядали проект державного бюджету на 2019 рік,який представив уряд на затвердження.

Як оцінює ухвалений документ влада? Вона стверджує, що це бюджет розбудови країни, в якому збережені всі програми. Так, програми – це добре, а от що саме з тих програм отримають пенсіонери, зараз проаналізуємо.

Дефіцит Пенсійного фонду росте, утримання пенсійної системи стає все більш обтяжуючим для держбюджету. За останні 18 років дефіцит ПФ виріс у 2,14 разів. У 2018 році прямі бюджетні вливання у Пенсійний фонд збільшилися на 5,8 млрд. грн. і досягли 139 млрд. грн. У липні 2018 року в пенсійній системі трапився колапс – вперше була допущена масова затримка виплат пенсій.

Якби влада не була зацікавлена у збереженні нинішньої розподільчої системи (яку за інерцією продовжують називати солідарною), вона її швидко ліквідувала б. Та попри те, що ефективність системи, де на одного працюючого «податко-внесків» припадає практично один пенсіонер, не може бути високою.

Видається, що тим, хто при владі, вигідно у такий спосіб тримати на короткому повідку працюючих 12,8 млн. платників єдиного соціального внеску (ЄСВ) і пропонувати мізер 11,7 млн. пенсіонерам. Але якщо врахувати, що Україна визнана державою з найбільшою втратою трудових ресурсів, то цифра у 12,8 млн. працюючих швидко зменшиться і пенсії не буде з чого платити, і латати «діряве сито» Пенсійного фонду будуть з бюджету країни за рахунок інших програм.

Наслідки державного саботажу в проведенні пенсійної реформи трагічні.

«Слід визнати очевидне – національна пенсійна система без термінового реформування припинить своє існування. Без зменшення податкового навантаження на працю будь-яка пенсійна реформа не буде мати змісту», – переконаний голова партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Партія «Основа» виступає за зменшення податкового навантаження на працю з 41,5% до 25%. Ми впевнені, що це призведе до росту заробітних плат в Україні та дозволить здійснити справжню пенсійну реформу в державі.

Середня пенсія в Україні, згідно з програмними положеннями партії «Основа», повинна бути не меншою 10-12 тис. грн. Мінімальну пенсію необхідно встановити на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму (в цінах листопада 2018 року – не менше 4313 грн.).

Незначне підвищення пенсій українців у 2019 році внаслідок збільшення Верховною Радою прожиткового мінімуму буде обезцінене інфляцією та ростом тарифів для населення. Держбюджетом на 2019 рік передбачене збільшення прожиткового мінімуму всього лише на 174 грн.

Держава принижує мільйони громадян нашої країни, надаючи їм субсидії на часткову оплату послуг ЖКГ. Щоб зменшити кількість отримувачів субсидій, необхідно забезпечити підвищення доходів населення. Потрібно також знизити тарифи на 40%. Зменшити тарифи можна за рахунок власного виробництва енергоносіїв.

Субсидії повинні бути тимчасовим заходом, спрямованим на захист тих, хто справді потребує допомоги. Цей захід повинен здійснюватися лише у період реформування енергетичного сектору України.

Монетизацію субсидій потрібно було запроваджувати ще 4 роки тому. У 2014 році субсидії отримували 400 тис. сімей. До кінця 2017 року кількість субсидіантів в Україні виросла в 17 разів – до 7 млн. сімей.

«Влада принижує українців тим, що вони змушені оформляти субсидії. Адже така кількість субсидіантів означає, що держава громадян не поважає. Влада не дає українцям можливості отримувати гідну зарплату і гідну пенсію», – заявляє лідер партії «Основа» Сергій Олексійович Тарута.

Без перевантаження всієї системи влади в Україні та реалізації нової економічної політики неможливо досягнути суттєвого покращення благополуччя жителів країни.

ПП «Основа» розробила реальні програми для забезпечення високих соціальних стандартів. Однак із головних стратегічних завдань – підвищити пенсійні виплати всім, хто чесно трудився і стабільно відчислював передбачені законом внески у Пенсійний фонд.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *