Як облаштувати місце для занять школяра вдома

При облаштуванні місця для занять школяра не повинні страждати постава та зір — це базові вимоги, яких слід дотримуватися для ефективного навчання дитини. Важливо, щоб меблі були зручними і комфортними, а світло рівномірно поширювалося на всю поверхню без яскравих чи темних зон. Від правильності оформлення місця багато в чому залежить здоров’я, бажання займатися і загальне ставлення до навчання.

Освітлення навчального місця

Стіл для занять слід розташувати не навпроти вікна, а збоку, щоб сонце не сліпило, але при цьому робочий простір отримував максимальну кількість природного світла. Крім того, таке розташування навчального місця знижує навантаження на зір, коли школяр може відвести погляд і тим самим дати відпочинок очам.

Штучне світло в кімнаті не менш важливе. Крім центральної стельової люстри, слід подбати про місцеве освітлення та купити лампу настільнуз гнучкою підставкою, що дозволить регулювати яскравість на поверхні столу. При цьому м’яке тепле розсіяне світіння забезпечується за рахунок лампи потужністю не більше 80 Вт.

Не рекомендується користуватися тільки однією настільною лампою. Контраст темної кімнати з освітленим простором небезпечний для зору. З метою усунення різкого перепаду, потрібно вмикати світло також і в кімнаті.

Зручні меблі

Стіл і стілець — важливі складові робочого простору учня. Неправильно підібрана висота і конфігурація меблів не тільки доставляє незручність дитині, а й призводить до проблем зі здоров’ям.

Основні рекомендації до підбору меблів:

  • Стіл повинен знаходитися нижче рівня грудей на 2-3 сантиметри, щоб дитина могла легко спертися руками об стільницю, не сутулячись і не задираючи лікті сильно вгору. При покупці варто звернути увагу на столи-трансформери, у яких регулюються розмір та висота залежно від росту школяра.

  • Стілець також краще вибрати з регульованими параметрами. Під час сидіння коліна дитини повинні стояти під прямим кутом, а ступні — щільно прилягати до підлоги. Спинка стільця обов’язково жорстка з невеликим вигином і без підлокітників.

  • Ідеальним варіантом для школяра стане ортопедичне крісло і кутовий стіл, який надасть більше робочого простору. В одній стороні можна встановити комп’ютер, а на іншій залишається вільне місце для письмових занять.

Організація зберігання шкільного приладдя

Продуктивність навчальних занять вдома багато в чому залежить від грамотно спланованого зберігання речей. На столі не повинно бути зайвого, і водночас все необхідне шкільне приладдя необхідно розташувати на відстані витягнутої руки. Висувні шухляди в столі, невелика тумбочка поруч, книжкові полиці і стелажі — обов’язкові атрибути успішного освітнього процесу. Дитина під час домашніх занять не повинна постійно вставати зі стільця.

Щоб зацікавити школяра і зробити заняття більш захоплюючими можна використовувати магнітну або грифельну дошку для різних позначок, для запису розкладу уроків або інших важливих нагадувань.

Правильно організоване та облаштоване навчальне місце вдома запобігає викривленню хребта, зберігає зір та допомагає в заняттях. Головне — створити такий простір, де у дитини прокинеться бажання самостійно займатися та творити.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *