Як правильно об’єднати кухню та вітальню в інтер’єрі

Кухня і вітальня мають різні функції. Але їхнє об’єднання — практично єдина можливість отримати ефект великого простору в маленькій квартирі. Розкажемо, як зробити це правильно з погляду дизайну.

Один стиль

Це головне правило об’єднання. Це не означає, що в кімнатах має бути ідентична штукатурка стін, ціна якої обов’язково враховується у загальному кошторисі. Йдеться більше про візуальне відчуття єдності: перетікання одного простору в інший. Тільки так можна створити відчуття простору.

Насичені кольори

За допомогою яскравих кольорів можна візуально збільшити простір. Але знов-таки, не потрібно штукатурити чи фарбувати стіни в кімнатах в один колір. Досить вибрати тони, що гармонують між собою. Наприклад:

  • підібрати відтінки одного кольору. Так можна досягти цікавого ефекту за рахунок невеликої відмінності кольору стін різних кімнат;
  • вибрати нейтральну колірну гаму для поверхонь, а акценти розставити за допомогою меблів та інших предметів;
  • більш насичену колірну гаму вибрати для зони вітальні, і кухню зробити нейтральною;
  • поекспериментувати: наприклад, об’єднати кольори плитки для підлоги на кухні та стін у вітальні.

Зонування за допомогою підлоги

Вибір кольору та матеріалу підлоги – одне з головних рішень при об’єднанні кімнат. Від нього залежить зоровий результат. Є два варіанта:

  1. Єдине покриття для підлоги в зонах кухні та вітальні. Забезпечить ефект великого простору та візуально збільшить наявну площу. Щоб оптично відокремити одну зону від іншої, можна використовувати елемент покриття.
  2. Різні підлоги – для кожної зони. Це найкращий спосіб візуального поділу просторів. Правильно підібрані матеріали забезпечать високу естетичність. Тільки важливо враховувати, що підлога на кухні повинна бути стійкою до стирання та вологи.

«Прикордонна» територія

Як правильно об’єднати меблі вітальні та гарнітур, а також техніку кухні? Для м’якого поділу двох зон можна встановити на межі барну стійку або шафи. Але можна зробити навпаки: поставити на стику кухонний стіл, тим самим поєднавши приміщення та створивши затишну зону їдальні.

Один стиль, різні характери

Цікаве рішення – вибрати різну колірну гаму для кухні та вітальні, але абсолютно ідентичні стиль оздоблення, деталі та декор. Це означає, що будь-які дрібниці – аж до поличок та ручок шаф – мають бути однаковими.

Багато хто стикається з проблемою: в ідеально продуманий інтер’єр не вписуються холодильник або плита. Рішенням може стати вибір передніх панелей відповідного кольору, а також використання кухонного модульного гарнітура. Комбінуючи модулі, можна досягти гармонійної інтеграції великої побутової техніки у загальний стиль.

Оригинал

Как правильно объединить кухню и гостиную в интерьере

У кухни и гостиной — разные функции. Но их объединение — практически единственная возможность получить эффект большого пространства в маленькой квартире. Расскажем, как сделать это правильно с точки зрения дизайна.

Один стиль

Это — главное правило объединения. Это не означает, что в комнатах должна быть идентичная штукатурка стен, цена которой обязательно учитывается в общей смете. Речь больше о визуальном ощущении единства: перетекания одного пространства в другое. Только так можно создать ощущение простора.

Насыщенные цвета

С помощью ярких цветов можно визуально увеличить пространство. Но опять-таки, не нужно штукатурить или красить стены в комнатах в один цвет. Достаточно выбрать тона, которые гармонируют между собой. Например:

  • подобрать оттенки одного цвета. Так можно добиться интересного эффекта за счет небольшого отличия цвета стен разных комнат;
  • выбрать нейтральную цветовую гамму для поверхностей, а акценты расставить с помощью мебели и других предметов;
  • более насыщенную цветовую гамму выбрать для зоны гостиной, и кухню сделать нейтральной;
  • поэкспериментировать: например, объединить цвета плитки для пола в кухне и стен в гостиной.

Зонирование с помощью пола

Выбор цвета и материала пола — одно из главных решений при объединении комнат. От него зависит визуальный результат. Есть два варианта:

  1. Единое напольное покрытие в зонах кухни и гостиной. Обеспечит эффект большого пространства и визуально увеличит имеющуюся площадь. Чтобы оптически отделить одну зону от другой, можно использовать элемент соединения покрытия.
  2. Разные полы — для каждой зоны. Это лучший способ визуального разделения пространств. Правильно подобранные материалы обеспечат высокую эстетичность. Только важно учитывать, что пол на кухне должен быть устойчивым к истиранию и влаге.

«Пограничная» территория

Как правильно объединить мебель гостиной зоны и гарнитур, а также технику кухни? Для мягкого разделения двух зон можно установить на границе барную стойку или кухонные шкафчики. Но можно сделать наоборот: поставить на стыке кухонный стол, тем самым объединив помещения и создав уютную зону столовой. 

Один стиль, разные характеры

Интересное решение — выбрать разную цветовую гамму для кухни и гостиной, но совершенно идентичные стиль отделки, детали и декор. Это значит, что любые мелочи — вплоть до полочек и ручек шкафов — должны быть одинаковыми.

Многие сталкиваются с проблемой: в идеально продуманный интерьер не вписываются холодильник или плита. Решением может стать выбор передних панелей подходящего цвета, а также использование модульного кухонного гарнитура. Комбинируя модули, можно добиться гармоничной интеграции крупной бытовой техники в общий стиль.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *