Як вилікувати застуду та грип без ліків? Пити якомога більше рідини та вітаміну С – найдієвіші народні поради проти застуди

Як вилікувати застуду та грип без ліків? Пити якомога більше рідини та вітаміну С – найдієвіші народні поради проти застуди
Україна наближається до сезону застудних захворювань і грипу. Якщо температура дуже висока й не знижується, необхідно одразу ж звертатися по медичну допомогу, кажуть лікарі. Втім, якщо нездужання не настільки гостре, допоможуть і засоби народної медицини. Отже, які з них можна використовувати без ризику нанести шкоду для здоров’я і які насправді дієві?

Почнемо з профілактики.

Як зменшити ризик захворювання на грип, коли постійно перебуваєш у великому колективі, їздиш громадським транспортом та не хочеш купувати дорогі ліки “для профілактики”? Передусім не варто забувати про полоскання носа та ротової порожнини після перебування у місцях великого скупчення людей. Це можна робити як звичайною водою, так і з використанням лікувальних трав: настоїв ехінацеї, шавлії, ромашки чи календули. Також важливо якомога частіше провітрювати приміщення й не забувати про здорове харчування: в раціоні обов’язково має бути достатньо продуктів, багатих на вітамін С (лимони, грейпфрути, болгарський перець), а також старі-добрі часник та цибуля.

Чи можливо подолати застуду та грип лише методами народної медицини?

Лікарі  стверджують, що так. Раніше саме таким чином і лікувалися. Варто пити багато рідини: теплого чаю, морсу з журавлини й, знову ж, робити настої з лікувальних трав: календули, шавлії, ромашки. Чудово покращує стан курячий бульйон, адже в ньому міститься багато корисних речовин. Раніше це був один з найпоширеніших методів лікування.

Горло. З нього все часто починається.

Якщо ви курите, постарайтеся відмовитися від сигарет хоча б на день-два, це полегшить навантаження на дихальні війки, які борються з мікробами і яких ви знесилюєте сигаретним димом.

Приготуйте розчин для полоскання горла: склянку теплої води, по ложці солі та соди, додайте 2 краплі йоду. Полоскати потрібно щогодини.

Якщо симптомів ще немає, саме час приготувати ось такі ліки від болю в горлі. Треба взяти лимони, нарізати тоненькими скибочками, скласти в банку і залити медом. Добре додати кілька шматочків імбиру. Нехай стоїть до потреби. В ідеалі, суміш повинна настоятися місяців два, загуснути. При вживанні розбавляти теплою водичкою.

Кашель. Виснажливий і противний.

Ставте старі добрі гірчичники. На жаль, вони не стали більш ніжними, печуть і «кусаються», як у дитинстві, але й такі ж ефективні.

А ось банки з дальньої полиці діставати не варто: як стверджують фахівці, вони залишають набряки не тільки на спинці, але й навіть на легенях, а травмована плевра легень особливо вразлива перед інфекцією.

Ніс. Закладений або з соплями.

Чудово допомагає закапування буряковим, цибулевим (розведеним водою) соком. Можна також брати сік алое. Добре промивати ніс солоною водою.

Слабкість у тілі. Знесилення.

Їжте лимони, яблука, журавлину. До речі, з приводу цитрусових думки розділилися. У цитрусових міститься аргінін. Ця речовина, на думку деяких учених, допомагає вірусу. Аргінін є також у помідорах і вершковому маслі. Вітамін С є не тільки в цитрусових. Замініть звичні лимони-апельсини чаєм із шипшини, брусничним варенням.

Температура. Ломота в тілі.

Температура до 38,5ºС ( для дітей до 38ºС) – це хороша температура, яка свідчить про те, що організм бореться. Але, якщо температура вища цих показників, її вже потрібно збивати. З народних методів підійде чай з малиною і журавлиною, липовий чай. Попили чайку – і під ковдру – потіти!

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *