Які зміни очікують українців навесні

Які зміни очікують українців навесні
Зміни не лише на календарі, а й в соціально-економічному житті країни. Вони торкнуться багатьох наших співвітчизників. Зокрема, в цьогорічному березні зросте допомога з безробіття, «почеснішають» банки.

Стосовно допомоги безробітним. Ті, кому виплати призначають з урахуванням зарплати та страхового стажу, отримуватимуть щонайменше 1800 гривень. Якщо ці показники не враховують – 650 гривень. Торік платили 1440 та 544 гривні, відповідно.

Економіст Олександр Охріменко для 24 каналу, з цього приводу зазначив: «Збільшення виплат дуже мале. Людина не зможе нормально прожити на такі гроші. Ідеально підвищити до 4 тисяч. Не варто боятися, що люди відмовлятимуться працювати. Довго бути безробітним в Україні неможливо».

Щоб людям платити більше, повинна працювати економіка. На цьому наголошувала кожна влада. І це зрозуміло. На жаль, у лютому українська економіка восьмий місяць поспіль була в «мінусі». Що далі? Поки очікування уряду щодо зростання промисловості не вельми втішні. Прогнозують: падіння триватиме, але меншими темпами.

І в державній казні утворилася «дірка». Держбюджет за січень-лютий цього року отримав 122,633 мільярди гривень доходів, що на 17,229 мільярдів, або на 12,3 відсотки нижче планового показника.

Ще один цікавий нюанс, зокрема в контексті порівняння економіки України та Польщі. Експерти часто до цього вдаються. Отже, економічні показники в Україні значно гірші, ніж у Польщі, а зарплати наших топчиновників та деяких керівників державних підприємств набагато вищі. Парадокс.

Про банки. З березня фінустанови змушені розкривати повну інформацію про умови надання послуг. Це стосується вартості позик, включаючи комісії та платежі за додаткові послуги, умови дострокового повернення кредиту, ймовірні штрафи.

Причиною нових правил стали постійні скарги людей, оскільки вітчизняні банки приховували інформацію про повну вартість кредиту, самовільно списували кошти із зарплати, щоб погасити борг, чи збільшували кредитний ліміт із відсотками.

Попередньо йшлося про перерахунок пенсій з 1 березня. Але стало відомо, що рішення ще не прийняте і перебуває в стадії розробки. Тому чергова індексація виплат відкладається аж до вересня. Про це написала у своєму фейсбуці міністерка соціальної політики Юлія Соколовська. Тоді в середньому від індексації розмір пенсії зросте на 216 гривень на місяць.

Цієї весни, за прогнозами директора «Агріко Україна» Миколи Гордійчука, може подорожчати на 30-40 відсотків насіннєва картопля. Зараз ціна складає від 12 до 20 гривень за кілограм. Якщо це станеться, то, відповідно, споживач також заплатить дорожче.

Українські імпортери та представники гуртових компаній учергове підвищили ціни на турецькі помідори, повідомляють аналітики проекту EastFruit. За словами операторів, зростання цін на імпортні томати в Україні продовжиться й далі, оскільки українські тепличні комбінати з новим обігом продукції вийдуть на ринок трохи пізніше.

І на продовження аграрної теми. Верховна Рада розглядає усі подані 4000 (!) правок до законопроєкту про ринок землі. У березні парламент матиме 9 пленарних днів, за які потенційно може встигнути розглянути усі необхідні правки та провести голосування. Це означатиме, що вже цього місяця в Україні може бути ухвалений закон про розблокування ринку землі, який запровадять у жовтні цього року.

До речі, довіра українців до майбутнього ринку землі падає. У листопаді 2019 року ринок землі підтримували 22 відсотки українців. У грудні таких було 19 відсотків. А в лютому 2020-го їх кількість зменшилася до 15 відсотків. Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Хтозна, може весняне сонце «висушить» ще кілька відсотків…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *