Сьогодні: П’ятниця. 16.05.2025

Яку ковдру вибрати на зиму

Яку ковдру вибрати на зиму

Зимова ковдра має дві складові – чохол і наповнювач. І якість кожної дуже важлива. Чохол шиється з натуральних, сумішевих і синтетичних тканин. Найпопулярнішими є натуральні поплін і перкаль, синтетична мікрофібра і тик – тканина щільного саржевого або полотняного переплетення.

Що краще? На перший погляд, тканини з натуральних волокон. Їхні переваги:

  1. Вбирають вологу;
  2. Пропускають повітря;
  3. Приємні та м’які на дотик.

Однак будь-яка натуральна сировина в тканині високої щільності з плином часу може прийти в непридатність і тоді наповнювач починає проникати назовні. А це не тільки має негарний вигляд, а й, наприклад, якщо у складі жорстке пір’я, воно колотиметься, а це спричинить дискомфорт.

Синтетична складова робить тканину набагато міцнішою, щільнішою і тоншою. Тому під час вибору сировини чохла враховуйте також склад наповнювача.

Як запевняють в магазині le vele у ковдрах преміальної якості тканину для чохлів просочують, надаючи їм додаткових властивостей: користі для здоров’я, збереження утеплювача і, звісно ж, міцності тканини.

Щільність виробів для зими

Для зими вона становить 400 гр/м2. І ми з першого погляду можемо визначити, що перед нами зимова ковдра – за об’ємом, а отже, і товщиною. Для порівняння – літній текстиль щільністю 100-150, демісезонний – 200 гр/м2.

Це стосується всіх наповнювачів – і натурального, і синтетичного походження. Виняток становить тільки тінсулейт, високосиліконізоване волокно, яке не тільки пропускає повітря, а й добре гріє незалежно від об’єму і щільності.
Як вибрати ковдру за наповнювачем на зиму

Нижче ми розглянемо найпопулярніші види наповнювачів, які можна знайти майже у всіх виробників.

Пух

Що може бути легшим і затишнішим, ніж натуральний пух? Він добре пропускає повітря і відводить вологу, тим самим забезпечуючи комфортний, здоровий сон. Можуть відлякати два моменти – ковдру дуже легко зіпсувати неправильним пранням і висока ціна.

І не можна використовувати пухові постільні приналежності людям з підвищеним потоутворенням і в приміщеннях з високим рівнем вологості – наповнювач швидко відволожується, злипається в грудку і зробити з цим нічого не можна.

Пух-перо

Цей наповнювач ділиться на кілька категорій. Чим вищий вміст пера, тим виріб дешевший і нижча категорія. Найвищою і найдорожчою категорією вважається співвідношення 95/5 – пух/перо. У цьому разі пера мало і воно надає наповнювачу пружності та міцності.

Овеча вовна

Традиційний, теплий, недорогий і відносно легкий наповнювач з обмеженим терміном служби. Корисний для здоров’я – створює так зване “сухе тепло”, яке корисне для людей із захворюваннями суглобів.

Верблюжа шерсть

Це один із найцінніших наповнювачів тваринного походження, про що подбала сама природа. Адже вдень у пустелі палюча спека, а вночі – холод, що пробирає до кісток. І унікальна структура волоса і підпушка верблюдів рятували і саму тварину, і її господаря багато століть.
Переваги 100% верблюжої вовни:

  1. Здатна до самоочищення;
  2. Не накопичує статичної електрики;
  3. При правильному догляді служить до 15 років;
  4. Створює сухе тепло;
  5. Корисна при захворюваннях суглобів і кісток;

Вибір розміру

IВін залежить від віку, кількості сплячих, а також розміру спального місця. Дитячі ковдри. Для новонароджених розмір становить 120х120 см, для дітей до переходу в півтораспальне ліжко – 100х135 см. Полуторна – це вже для дітей старшого віку або однієї людини на півтораспальному ліжку. Ширина 160 см, довжина залежить від зросту людини і може досягати двох метрів. Двоспальне – для сімейної пари. Найпопулярніший розмір – 180х210 см. Євророзмір більший, а значить комфортніший за двоспальний: 200х220 см.

Автор

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *