Жителька Тернопільщини хотіла отримати матеріальну допомогу, натомість втратила 115 тисяч гривень

Жителька Тернопільщини хотіла отримати матеріальну допомогу, натомість втратила 115 тисяч гривень

Фейкові виплати – один із видів кіберзлочинів. Перейшовши за фішинговим покликанням 41-річна мешканка Підгороднянської громади втратила понад 115 000 гривень.

Про це повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

За словами потерпілої, оголошення про можливість отримання матеріальної допомоги побачила в одній із соціальних мереж. Аби одержати гроші необхідно було перейти за вказаним посиланням та авторизуватися. Жінка вказала дані банківської картки, а потім і код підтвердження транзакції. Відтак, доступ до електронного гаманця отримали шахраї, звідки й списали понад 115 000 гривень.

Слідчі поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Працівники поліції вживають заходів, необхідних для встановлення осіб зловмисників.

Щоб убезпечити кошти від шахрайських пасток, поліцейські нагадують: ні в якому разі не переходьте за неперевіреними покликаннями; перевіряйте правильність назви вебсайтів; не вводьте реквізити платіжних карток та облікові дані онлайн-банкінгу; нікому не повідомляйте PIN-код до картки, три цифри на звороті картки, одноразові паролі, що надходять в повідомленнях та сповіщеннях від банків чи мобільних операторів.

Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером: 0 (800)50-51-70.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *