23 травня: в Україні – День героїв та День морської піхоти

23 травня: в Україні – День героїв та День морської піхоти

23 травня – день пам’яті апостола Симона. Він був братом Ісуса Христа і Юди, відноситься до дванадцяти найголовніших апостолів. Народився в місті Канни, тому його часто називають Канаїтом. Отримав також прізвисько Зілот, тому що був затятим прихильником законів. Надзвичайно сильно Симон любив Господа і всюди слідував за ним. Помер у Великій Британії, де його розіп’яли на хресті.

Цього дня було прийнято йти в ліс і збирати зілля, яке вважалося цілющим. Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 23 травня:

1430 рік – у битві при Комп’єні бургундці беруть в полон Жанну д’Арк, котру згодом вони продають англійцям;

1536 рік – засновують Португальську інквізицію;

1592 рік – у Венеційській республіці Свята інквізиція заарештувала італійського філософа Джордано Бруно, якого звинуватили в єресі;

1877 рік – Румунія стає незалежною від Османської імперії;

1910 рік – в Києві здійсненюють перший політ вітчизняного літака Кудашев-1;

1911 рік – в Лондоні розпочинається Перша Імперська конференція;

1927 рік – у містечку Сейлз (штат Луїзіана) агенти ФБР розстрілюють машину, у якій перебували Бонні Паркер та Клайд Берроу;

1938 рік – агент НКВС Павло Судоплатов розстрілює Євгенія Коновальця;

1949 рік – у Бонні проголошують створення Федеративної Республіки Німеччина;

1984 рік – головний лікар США оголошує пасивне куріння шкідливим для здоров’я;

1988 рік – відбувається прощання Мішеля Платіні з великим футболом;

2006 рік – Сербія визнає результати референдуму про суверенітет Чорногорії;

2008 рік – відкривається 46 станція Київського метрополітену – “Червоний хутір”.

Який день в Україні і світі

23 травня в Україні святкують День героїв. Ініціаторами створення такої важливої для кожного українця дати є представники ОУН (Організація українських націоналістів). Свято було створене ще 1941 року у Кракові, але спочатку святкувалося лише підпільно. Широко відомим в Україні воно стало лише 1992 року. Хоча свято не є офіційним, проте воно часто святкується на рівні самоврядних і державних організацій. Дату обрали невипадково. Саме 23 травня 1938 року в Роттердамі загинув Євген Коновалець, який був полковником Армії ОУН.

День морської піхоти України. Подію започаткували 2014 року, але до 2018 року вона припадала на 16 листопада (день, коли прозвучала перша присяга службовця морської піхоти 1992 року). Перенесли професійний день у зв’язку зі святкуванням 100-річчя Української революції та днем, коли гетьман Павло Скоропадський видав указ про створення державної морської піхоти (1918).

Всесвітній день черепахи. Подія була створена за ініціативи Американського товариства з порятунку черепах 2000 року. Головна мета цього дня полягає у тому, щоб звернути увагу людства на гостру проблему масової загибелі черепах через втручання людини у їхнє життя. На жаль, відбувається постійне забруднення територій, де вони проживають, змінюється клімат через діяльність людини, а також самі черепахи вбиваються.

Всесвітній день спортивної боротьби. Офіційно це свято почали святкувати лише кілька років тому, а дату обрали на честь першого світового чемпіонату, що відбувся 1904 року у Відні. Спортивна боротьба відома ще з давніх часів, адже вона з’явилася близько 3 тисячоліття до нашої ери. Сьогодні ісунє чимало її видів: вільна, греко-римська, японське дзюдо, самбо.

Міжнародний день із викорінення акушерських нориць (свищів). Дата була започаткована Організацією Об’єднаних Націй. Акушерською норицею називають смертельно небезпечну пологову травму, коли в пологових шляхах утворюються дірки. Практично в усіх випадках вимагає оперативного втручання.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *