28 лютого – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

28 лютого – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що не можна робити

Цього дня у світі відзначають день Калевали, Міжнародний день хворих на рідкісні захворювання, День оверклокера, Міжнародний день травми від повторюваних навантажень.

В Україні – День штурманської служби авіації ЗСУ, День працівників патрульно-постової служби, у США – День флористики, День кишень, День сну в громадських місцях, День зубної феї, День шоколадного суфле, в Індії – День науки, у Тайвані – День пам’яті і миру, в Іспанії – День Андалусії, в ОАЕ, Тунісі, Єгипті, Алжирі, Лівії, Омані – День учителя, у Вірменії – День пам’яті жертв погромів у Сумгаїті, Баку і Кіровабаді.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 28 лютого вшановує пам’ять апостола від сімдесяти Онисима, якого вважають покровителем овець. Через це в народі день назвали «Онисим Вівчарник».

Що не можна робити

Не будуйте плани на майбутнє – вони не здійсняться.

Прикмети на 28 лютого   

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– яка погода сьогодні, такою вона буде у вересні;

– на небі багато зірок – цього року буде активно рости отара овець;

– мало снігу – наступного року буде поганий урожай.

У кого іменини

Іменини у Єфросинії, Івана, Онисима, Пафнутія, Євсевія, Семена, Миколи, Афанасія, Павла, Михайла, Петра, Олексія та Арсенія.

Пам’ятні дати 28 лютого, річниці та події

У 1066 році в цей день відкрилося Вестмінстерське абатство. Вестмінстерське абатство – готична церква у Вестмінстері (Лондон), на захід від Вестмінстерського палацу, традиційне місце коронації монархів Великої Британії. Тут же розташовані й поховання монархів. А в куточку поетів спочиває прах Чосера, Семюеля Джонсона, Теннісона, Браунінга, Діккенса та багатьох інших знаменитих літераторів. Вестмінстер є центром і резиденцією англійського парламенту. Тут зосередилося злиття історичних, культурних і художніх цінностей Лондона. З готичними вежами й ажурними арками це стародавнє англійське абатство є одним із яскравих прикладів середньовічної церковної архітектури. Але для англійців воно є набагато більшим: це – святилище нації, символ усього, за що боролися і борються британці. Поряд із довколишньою церквою Сент-Маргарет абатство зараховано до Всесвітньої спадщини. Вестмінстерське абатство почало створюватися у 1052 році англійським королем Едуардом сповідником.

У 1854 році була заснована Республіканська партія США.

У 1855 році панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив.

У 1935 році американський хімік Воллес Каротерс уперше синтезував нейлон. Роботи з подальшої розробки волокна тривали. Але 29 квітня 1937 року після тривалої депресії, як було заявлено офіційно, вчений наклав на себе руки, викинувшись з вікна своєї лабораторії. Він так і не побачив тріумфальної ходи свого дітища по світу. 27 жовтня 1938 року керівники фірми «Дюпон де Немур» оголосили про винахід нейлону. А у 1939 році нейлон надійшов у продаж в одному з універмагів Вілмінгтона у США. Це були перші в світі нейлонові панчохи, що стали сенсацією. Через усього півроку в Нью-Йорку за один лише день розпродажу було продано 5 мільйонів пар панчіх.

У 1951 році Лайнус Полінг – американський хімік, кристалограф, лауреат двох Нобелівських премій – з хімії та премії миру, член Національної академії наук США, іноземний член Лондонського королівського товариства – і Роберт Корі – німецький біохімік, лауреат Нобелівської премії з хімії – теоретично обґрунтували форми вторинної структури білків.

У 1956 році в США був запатентований мережевий кабель для комп’ютерів, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *