5 причин, які призводять до часткової чи повної втрати слуху

Часткова чи повна втрата заважає повноцінно жити. Людиням, які чують погано, важко знайти роботи, самореалізуватися та налагодити особисте життя. Погіршення слуху може виникнути з різних причин. Щоб їх уникнути варто своєчасно звертатись до лікаря та дотримуватися профілактичних мір. Якщо ви помітили ознаки проблем зі слухом, варто записатись до лора у Львові в клініці «Беттертон». Там ви зможете пройти діагностику на сучасному обладнанні та лікуватися під наглядом досвідчених спеціалістів.

Сірчані пробки

У вушних проходах іноді накопичується вушна сірка та утворюються пробки. Вони заважають повноцінно сприймати звуки. Щоб видалити сірчані пробки самостійно, потрібно кілька крапель розчину перекису водню капнути у вухо. Якщо це не допомогло, варто звернутися до лікаря. Спроби позбутися сірчаних пробок за допомогою різних предметів можуть спричинити пошкодження барабанної перетинки.

Інфекційні захворювання

Ускладнення, що виникають після інфекційних захворювань, можуть спричинити втрату слуху. Найчастіше на можливість чути негативно впливають наслідки:

  • менінгіту;
  • корі;
  • свинки.

Іноді ревматоїдний артрит може стати причиною часткового погіршення здатності чути повноцінно.

Запальні процеси у вусі

Погіршення слуху нерідко з’являється на ґрунті запалення внутрішніх порожнин вуха. Проблеми з органами слуху можуть виникнути через помилки, допущені в ході лікування.Варто проходити курс лікування до кінця і чітко дотримуватись вказівок лікарів. При адекватному комплексному лікуванні отиту слух відновлюється у повному обсязі.

Вікові зміни

Слуховий апарат людей похилого віку зазнає дегенеративних змін. У тих, хто перейшов 60-річний рубіж, спостерігається втрата гостроти слуху. Більшість людей, яким виповнилося 70 і більше років, мають проблеми зі слухом. Вони часто втрачають здатність розрізняти високі тони, але низькі звуки сприймають добре.

Вроджена патологія

Дитина може з’явитися на світ з порушеннями слуху, якщо її мама в період вагітності вживала алкоголь або була заражена сифілісом, хламідіозом чи ВІЛ. Зустрічається і спадкова приглухуватість.

Можливість чути дозволяє жити повноцінним життям. Щоб зберегти слух, слід дотримуватись профілактичних мір, що знижують ризик його втрати. При виявленні ознак проблем з органами слуху варто негайно записатись на прийом до отоларинголога.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *