Буковель дарує натхнення та заряджає позитивом: унікальний медіафестиваль зібрав у серці Карпат півтори сотні журналістів із різних куточків України (ФОТО)

Обговорювали актуальні проблеми преси, ділилися досвідом та вміннями, дискутували, вивчали сучасні тенденції та здобували нові навички медійники з усієї країни на території найбільшого гірськолижного курорту України. Другий рік поспіль Український журналістський фонд, Благодійний фонд Олександра Шевченка та Національна спілка журналістів України організовують фестиваль «Буковель Натхнення». Цей захід вже здобув неабияку популярність і став унікальною платформою для навчання, розвитку та творчого перезавантаження журналістів.

Вдосконалення заради майбутнього

Фестиваль акумулював максимум корисної інформації для медійників. Організатори підготували цікаву і насичену програму. Відбувалися тренінги, майстер-класи, практичні заняття, круглі столи, літературні читальні. Журналісти не тільки вдосконалювали свою професійну майстерність, а й брали участь в психологічних практикумах, спортивних змаганнях та творчих майстернях.

– Ми підготували надзвичайно багатогранну і цікаву програму для наших учасників – каже голова правління «Українського журналістського фонду» Людмила Ольховська. – Що найцікавіше, багато заходів проводили самі ж журналісти, адже серед представників нашої професії дуже багато талановитих та непересічних людей.

– Я переконаний, що журналісти – це навіть не четверта, а перша влада. Бо від вас залежить майбутнє нашої країни, як вона буде розвиватись, – додав ініціатор першого журналістського фестивалю в «Буковелі» Олександр Шевченко. – Головне – доносити достовірну інформацію до людей, подавати правдиві та перевірені факти.

Чотири дні фестивалю були надзвичайно насичені. Ранок у Карпатах розпочинався з йоги, а далі майстер-класи, практикуми, тренінги. Про те, як отримати гранти для журналістів та розвитку ЗМІ, розповів голова консультаційної ради Агенції індустріального розвитку Ростислав Лукач.

PR-директор Комп’ютерної академії “ШАГ” Арина Яворських провела майстер-клас з особистого та редакційного брендування журналістів. Гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій Юрій Пероганич поділився досвідом наповнення Вікіпедії та використання її ресурсів у роботі журналістів.

Круглий стіл “Війна очима журналістів” зібрав тих, хто активно висвітлює тематику збройного конфлікту на сході України. Відбулася акція солідарності з журналістом Станіславом Асєєвим, якого незаконно утримують у донецькому полоні.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко та перший секретар Ліна Кущ зустрілися із редакторами ЗМІ та обговорили чергове зростання тарифів на доставку від «Укрпошти», шукали альтернативу цій послузі. Також під час зустрічі йшлося про розвиток роздержавлених ЗМІ та організацію тренінгів для регіональних журналістів.

У Літературній вітальні презентували свої творчі надбання медійники та письменники Євген Баль, Тетяна Череп-Пероганич, Михайло Прудник, Павло Кущ, Олена Никифоренко, Євген Хотимчук. Василь Вишиванюк презентував унікальний міжнародний проект «Книга Добра», який об’єднав понад 500 тисяч дітей і дорослих із різних куточків України.

А ще журналісти вчилися петриківського розпису, оригінально зав’язувати шарфики, танцювати східні танці… Родзинкою фестивалю став показ відомої української дизайнерки одягу Євгенії Франковської, авторки бренду PETRA by Frankovska. Вона шила костюм для дружини британського принца Гаррі герцогині Сассекської Меган Маркл. На подіумі дефілювали журналістки.

Дій активно і твори добрі справи!

На фестивалі підбили підсумки конкурсу журналістських матеріалів під гаслами «Дій активно! Живи позитивно!» та  «Поспішай творити добро», який ініціював “Український журналістський фонд” та «Благодійний фонд Олександра Шевченка». Конкурс мав на меті привернути увагу до добрих справ, благодійників, корисних ініціатив. У конкурсі взяли участь майже 100 інтернет-ресурсів та друкованих видань із 20 областей країни, які створили майже півтисячі конкурсних матеріалів. Серед лідерів за кількістю публікацій і газета «Наш ДЕНЬ». На сторінках видання ми розповідали про неймовірний проект «Мрія на всіх», який допоміг підкорити Говерлу трьом дітям з інвалідністю, про волонтерів, які збирають книги для бібліотек Сходу, про винахідника, який створив перший у місті мейкерспейс, про експрес-весілля пари військових, майстриню, яка вишиває старовинні будівлі Тернополя, молодих підприємців, які вирощують мікрозелень, юнака з інвалідністю, який пише чудові вірші та багатьох неймовірних людей, які активно змінюють світ довкола себе і допомагають іншим.

Переможців визначали у трьох номінаціях: “Дій активно”, “Живи позитивно” та “Поспішай творити добро”. Зокрема «Наш ДЕНЬ» зайняв третє місце в номінації «Дій активно!»

Олександр Шевченко привітав переможців конкурсу, подякував їм за активність  і нагородив сертифікатами на відпочинок в «Буковелі» та сувенірами. Він зазначив, що благодійність  та активна життєва позиція – дуже важливі у сучасному суспільстві.

Карпати заряджають позитивом

Особливої атмосфери фестивалю додавало місце проведення – мальовнича природа та європейський сервіс найбільшого гірськолижного курорту України «Буковель». Зараз у це важко повірити, але ще 15 років назад до села Поляниця, на території якого розташований Буковель, елементарно не було гідної дороги. Цей населений пункт вважався одним із найдепресивніших в області. Втім, неймовірні природні та людські ресурси у поєднанні з правильно поставленими пріоритетами та чіткою стратегією дали свої плоди.  Зараз Буковель – потужний інвестиційний магніт, завдяки якому розвивається уся Яремчанщина. Щороку курорт приймає близько 2 мільйонів туристів. Сьогодні «Буковель» – це не лише зимовий відпочинок. Тут потужно розвинута спортивна та рекреаційна сфери.  Курорт – це ціле містечко, в якому є усі належні умови для відпочинку, оздоровлення та бізнесу.

У Буковелі 68 км підготовлених трас, усі з них обладнані сніговими гарматами. 63 гірськолижні траси усіх рівнів складності. Оволодіти лижами дорослим і дітям допоможуть у лижній школі, є пункти прокату спорядження, працює сноупарк.  Ми на власному досвіді переконалися, що розважитися у Буковелі можна і в теплу пору року. Для гостей комплексу працюють скалодром, спортивні майданчики, екстрім-парк, квадротури. Можна покататися на велосипедах, конях, можна пограти в пейнтбол, боулінг, більярд.

Окрасою Буковелю є озеро Молодості, найбільша штучна водойма в Україні. Поряд облаштували етно-парк «Гуцул Ленд» – етнографічний комплекс просто неба із старовинними автеничними хатами, контактним зоопарком, де живуть у природних умовах свійські, екзотичні, дикі тварини та птахи. Також тут облаштували творчі майстерні, де можна навчитися народних ремесел і технік.

– Буковель не зупинятиметься на досягнутому, – наголошує Олександр Шевченко. – Ми будемо працювати над розвитком туризму, покращенням добробуту людей, поряд з цим відповідально ставлячись до природи.. І  зможемо зробити Карпати однією з найбільш розвинутих і заможних територій країни.

Фестиваль «Буковель Натхнення» – чудова можливість об’єднати журналістську спільноту, обговорити важливі проблеми і набратися нових ідей. Сподіваємося, ця подія стане доброю традицією у медіа-світі.

  • 180920190036
  • 180920190035
  • 180920190034
  • 180920190029
  • 180920190027
  • 180920190026
  • 180920190025
  • 180920190024
  • 180920190022
  • 180920190021
  • 180920190017
  • 180920190016
  • 180920190015
  • 180920190009
  • 180920190008

#Буковель_натхнення #Буковель #журналістський_фестиваль_Буковель_натхнення

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *