Чому хрустять суглоби і що з цим робити

Чому хрустять суглоби і що з цим робити
Ви помітили, що хрускіт у суглобах проявляється підозріло часто. Чи є це потенційною загрозою? Якщо ми детальніше розберемося, чому хрустять суглоби, і почнемо робити відмінності між фізіологічним і патологічним явищем, стане зрозуміліше, що з цим робити.

Причини здорового хрускоту в суглобах

У процесі активності хрускіт трапляється практично у всіх. Якщо при цьому немає болю і жодних дискомфортних відчуттів, а також не помічається тенденція хрускоту тільки в окремих суглобах, швидше за все, це не привід для занепокоєння. Хрускіт може виникати через велику кількість фізичних навантажень, якщо зв’язки недостатньо сильні, внаслідок високої концентрації протеїну в міжсуглобному секреті.

А також хрускіт може бути обумовлений генетично через вироблення певного типу колагену або вродженої гіпермобільності суглобів. У цьому випадку ніяких медикаментозних впливів не потрібно. Але необхідно враховувати цю особливість організму і зайвий раз не наражати себе на перевантаження.

Коли хрускіт може свідчити про медичні проблеми

Проте не завжди все так вже просто. Іноді хрустять суглоби через розлад в роботі опорно-рухового апарату. Найчастіше мова йде про такі патології, як артрит, артроз і відкладення солей. При артрозі хрящ стає тонким і вразливим, тому, крім характерного звуку, спостерігається болючість і скутість. Артрит проявляється запаленням. Тому тут серед ознак присутній біль, набрякання суглоба, локальне підвищення температури і почервоніння шкіри навколо.

Але однозначний діагноз поставить тільки лікар. Запалення може говорити також про запалення сухожиль або бурсит (запалення суглобової виїмки). Хрускіт при надлишку солей виникає через значну щільність кісток, що робить суглоби менш мобільними.

Лікування

Якщо проведені діагностичні заходи і причина дискомфорту встановлена, лікар обирає лікувальну програму. Найчастіше це – ліки з протизапальною дією. Можуть застосовуватися як у вигляді мазей, так і в таблетковій формі або в уколах. Також для терапії можуть призначатися вітамінно-мінеральні комплекси, що дозволяють відновити порушений баланс в організмі. Особливо це важливо для спортсменів, де ризик травм, розтягувань і зносу опорно-рухового апарату значно вищий.

Фізіотерапія

Велику роль у підтримці опорно-рухового апарату відіграють фізіотерапевтичні процедури та лікувальна фізкультура під наглядом інструктора з медичною освітою. З фізіотерапії варто виділити масаж, УВЧ-терапію, магнітотерапію, лікувальні грязі тощо. Іноді на ранніх стадіях захворювання цього буває достатньо, але найчастіше лікарі вибирають поєднання методів.

В яких випадках потрібно звертатися до лікаря?

Якщо ви помітили, що хрустять суглоби в якомусь конкретному місці, хрускіт повторюється і має характерний, не схожий ні на що інше, звук – це повинно вас насторожити. А також однозначно варто записатися до лікаря, якщо хрускіт супроводжується больовими або неприємними відчуттями. Якщо є почервоніння або ви відчуваєте, що рух дається нелегко (особливо після пробудження), це вже явне свідчення порушення, яке необхідно терміново лікувати.

About The Author


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares