Чудо-чай із… ромашки

Чудо-чай із… ромашки

Пити настій ромашки особливо корисно в холодну пору року, щоб захиститися від застуд і підняти настрій, але не варто змішувати цей напій із заспокійливими і сечогінними засобами.
Ромашковий чай у розумних дозах можна використовувати регулярно, замість звичайного. Цей відвар сприятливо впливає на слизову оболонку шлунка, його навіть використовують як допоміжний засіб під час боротьби з гастритами. Також він позбавляє від колік і тяжкості в шлунку, відновлює баланс мікрофлори.
Ромашковий чай рекомендують пити після довгого застілля, якщо їжі було з’їдено занадто багато.
Завдяки вмісту в ромашці вітаміну C чай із цієї квітки зміцнює імунітет і полегшує перебіг застудних захворювань: позбавляє від болю в горлі, нежитю, знижує температуру. З метою профілактики ГРЗ і ГРВІ ромашковий чай у холодний період року рекомендують пити як мінімум п’ять разів на тиждень.
У ромашці містяться флавоноїди та азулен, які мають антибактеріальну дію. Тому ромашковий чай добрий як профілактичний і лікувальний засіб від циститу і захворювань сечостатевої системи загалом, пієлонефриту. Він лікує від мігрені, знижує холестерин і цукор у крові, зміцнює серцевий м’яз.
Ромашковий чай корисний людям, які дотримуються дієти, оскільки виводить токсини й активізує захисні функції організму, які можуть бути ослабленими за недостатнього харчування.
Напій містить високий відсоток нікотинової кислоти, нестача якої призводить до депресій і знесилення.
Чай із ромашки використовують як засіб, який очищає печінку і жовчний міхур, але як ліки у великому дозуванні його слід пити після консультації та під наглядом лікаря.
Протипоказанням до вживання ромашкового чаю є алергія на нього та індивідуальна непереносимість. Цей напій не рекомендують поєднувати із заспокійливими і сечогінними засобами. Також варто звернути увагу, що у людей, які пройшли процедуру відбілювання зубів або зняття зубних відкладень, вживання ромашки у перші п’ять днів може призвести до потемніння емалі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *