Чи варто перекопувати грядки?

Чи варто перекопувати грядки?
Не будемо впадати в крайнощі, адже є люди, які не копають практично ніколи, так само як і ті, хто перекопує свій город суцільно. Розберемося насамперед у плюсах і мінусах такої звичайної, здавалося б, операції, як перекопування.

Щоб добрива працювали, а бур’яни гинули

Виявляється, в цій операції досить багато смислу, адже як же інакше ми зможемо окультурити землю, внести туди мінеральні й органічні добрива, розпушити. А бур’яни! Адже, начебто, осінь, а завдяки теплій погоді уже є свіжі бур’яни, що добре піднялися.

При перекопуванні ми фактично нарізаємо, перевертаємо їх, тобто зелена частина бур’янів опиняється в глибині ґрунту, а коріння зовні. Звичайно, усі бур’яни не гинуть, однаково бур’ян відростає рано чи пізно, але ми його настільки послабили, що він уже не буде рости на всю силу.

Крім того, на поверхні ґрунту, особливо восени, присутня величезна кількість насіння бур’янів. Якщо на якомусь місці росли: картопля, помідори, огірки або інші культури, що хворіють грибковими захворюваннями, то на поверхні ґрунту присутні міріади спор різних захворювань, а перевертаючи шар землі, ми «ховаємо» насіння бур’янів і тих же збудників хвороб у ґрунт.

Щоб удобрити ґрунт, необхідно внести органіку, мінеральні добрива, а для розкислення, як мінімум простий попіл. Але ж для того, щоб внести попіл і щоб він мав ефект розкислення, потрібно його перемішати з ґрунтом, а перемішати можна тільки зробивши перекопування.

Недоліки цієї справи

По-перше, це досить важко, а на дачі ж варто побудувати роботу так, щоб не трудові подвиги були головні, а саме посильна робота в задоволення, тому там, де можна не копати, то й не треба копати.

По-друге, коли ми перевертаємо шар ґрунту, то змінюємо ґрунтових мешканців місцями. Справа в тому, що ґрунт – це такий листковий пиріг, який насичений усілякими живими організмами – це мікроби та бактерії, гриби, жучки, павучки і хробаки. Їх просто міріади, і якщо подивитися в мікроскоп на маленький шматочок ґрунту, можна побачити там просто цілий зоопарк. І кожне таке співтовариство живе на різній глибині. А сам ґрунт цінний цими живими мешканцями. Чим їх більше, тим здоровіший і живіший ґрунт, тим більше родючий. Таким чином, перевертаючи шари ґрунту ми знищуємо більшість цих організмів.

Адже нижні не можуть жити вгорі, а верхні загинуть унизу. Це і є найбільший мінус перекопування. Так що перекопувати ґрунт просто так, не маючи певної мети не бажано.

Наприклад, можна не перекопувати картопляне поле, воно зазвичай досить чисте, тому що в процесі вирощування врожаю картоплі, поле доволі регулярно обробляється і просапується. А коли картопля зібрана, багато садівників продовжують боротися з бур’янами, щоб їх дозріле насіння не встигло обсіятися. Таким чином, навесні картопляне поле буває звичайно чистим і на нього можна знову висаджувати овочі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *