Епоха бідності в Україні завершилась: для «Слуг…» чи для народу?

Епоха бідності в Україні завершилась: для «Слуг…» чи для народу?

В Слузі народу заявили про завершення епохи бідності. Таку гучну заяву зробив голова партії Олександр Корнієнко: мовляв, завдяки проведеним реформам в Україні в деяких сферах настав «кінець епохи бідності». Про це політик розповів на каналі «1+1» в ефірі програми «Право на владу».

«Те, що стосується, наприклад, теми децентралізації, то це реально кінець епохи бідності», – упевнений Корнієнко, маючи в своєму розпорядженні дані, що тепер гроші «спускаються вниз до людей, до громад». За словами політика, залишок грошей місцеві міськради кладуть на депозити, які наразі складають близько 6 мільярдів гривень. А ще голова партії пообіцяв, що після місцевих виборів у жовтні на народ чекає «нова країна, оновлений порядок, оновлена якість».

А тим часом більшість українців вважають, що країна рухається «не туди». 60,5 відсотків українців заявили: події в країні розвиваються в неправильному напрямі. Із них близько 47 відсотків вважають, що Україна зможе подолати проблеми у віддаленішій перспективі, а 13,5 відсотків висловлюють песимістичні думки, мовляв, країна не здатна подолати наявні проблеми. Такі результати соцдослідження «Центру Разумкова» та Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Погіршили українці й оцінку економіки. Частка співвітчизників, які оцінюють економічне становище країни як погане, наприкінці червня зросла до 76 відсотків, порівняно з 64 відсотками в лютому, свідчать дані опитування Research & Branding Group.

Крім того, порівняно з докарантинним лютим, наприкінці червня з 4 до 1 відсотка знизилася частка тих, хто оцінює економічний стан в країні як більш-менш стерпний. А частка тих, які вважають, що економічний стан набув середньої стабільності, знизилася з 29 до 20 відсотків.

Та й спікер парламенту Дмитро Разумков далекий від оптимізму. За його словами, найгіршу точку економічної кризи Україна ще не пройшла. Проблеми, зумовлені коронавірусом, триватимуть…

Світовий банк, у свою чергу, визнав Україну найбіднішою в Європі за результатами 2019 року. Такі оновлені дані повідомив керівник приватного інвестиційного фонду в США Володимир Компанієць на сторінці у фейсбук.

Фахівець порівняв економіку України та Молдови, яка випередила нашу країну за всіма показниками.

Отже, критерій ВВП на душу населення: Україна – $3659,03; Молдова – $4498,52.

ВВП на душу населення з урахуванням ПКС (паритету купівельної спроможності): Україна – $13341,2; Молдова – $13574,1.

ВВП на душу населення з урахуванням ПКС в постійних цінах 2017 року: Україна – $12810; Молдова – $13034.

Сумні результати, враховуючи природні багатства, вигідне географічне та геополітичне розташування нашої держави, людський потенціал тощо.

І ще до теми закінчення епохи бідності. Йдеться про прожитковий мінімум. У різних країнах він відрізняється. Але на цей мінімум людина повинна жити, а не виживати.

Для прикладу, уряд США передбачив 55 доларів на добу для жителів своєї країни. А от українська влада вважає: для того, аби повноцінно жити, достатньо і 2,6 доларів. Різниця у прожитковому мінімумі в розрахунку на один день в Україні та Штатах складає понад 20 разів.

Сусідні Молдова, Росія та Чехія передбачили для своїх громадян добові витрати у межах 4-5 доларів. Жителям Польщі пощастило значно більше: вони можуть розраховувати на 18,9 доларів на добу.

Що вже казати про українські пенсії. Найчастіше наші пенсіонери отримують виплати у межах 2000-3000 гривень. Таких від загальної кількості 45,9 відсотків, свідчать дані від 1 липня цього року на сайті Пенсійного фонду.

Зокрема, до 1400 гривень мають 70487 наших пенсіонерів. Від 1401 до 1500 гривень – 1465 осіб; Від 1501 до 2000 гривень – 1845674 особи. Від 2001 до 3000 гривень – 5158392 людини (згаданих 45,9 відсотків). Від 3001 до 4000 гривень – 1671624 особи.

Кінець епохи бідності, кажете?

До речі, депутатка від Слуги народу, глава комітету соцполітики Галина Третьякова заявила, що зарплата нардепів недостатня для того, аби якісно забезпечувати їх роботу. За її словами, як передає Громадське, народним обранцям нараховують в середньому 42 тисячі гривень на місяць. Після вирахування податків вони отримують 32-35 тисяч, залежно від того, чи брав парламентарій відпустку. Просто «мізерія» ці «нещасні» 32-35 тисяч гривень. А на мінімалку жити не пробували?

Тим часом, у Верховній Раді 153 нардепи парламентської фракції Слуга народу – багатії, згідно з даними їхніх декларацій, повідомив Комітет виборців України. Усього в фракції 247 депутатів. Тож мільйонером є кожен другий представник монобільшості. Що вони знають про бідність?!

Ольга ЧОРНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *