Городи жителів Тернопільщини атакує потурлак: що це за бур’ян і як з ним боротися

Городи жителів Тернопільщини атакує потурлак: що це за бур’ян і як з ним боротися


Закордоном – це популярний інгредієнт салатів, а українці не можуть вивести цю рослину зі своїх грядок. Портулак городній – однорічний трав’янистий сукулент з товстими червонуватими стеблами та яскравим м’ясистим листям. Квітне у період з червня до вересня, а плодоносить – у липні-вересні. На вигляд портулак більше схожий на трохи здичавіле грошове дерево, ніж на злісний бур’ян.
Лише один кущик цієї рослини здатний сформувати й поширити навколо себе до трьох мільйонів життєздатних насінин. А усе тому, що лише протягом одного сезону портулак встигає сформувати не одне, а цілих три, а то й чотири покоління насіння. Якщо ж до усього цього додати той факт, що насіння портулаку може зберігати схожість впродовж трьох-чотирьох десятків років, а практично будь-яка частина цієї рослини може утворювати повітряне коріння, то перспективи боротьби з бур’яном вимальовуються зовсім не радісні.
Кращий спосіб захисту від портулаку, такі ж, як і від будь-якого іншого бур’яну, це – профілактичні заходи, які полягають у поєднанні хімічних і агротехнічних методів.
Регулярна прополка допоможе вирішити питання з портулаком лише у тому випадку, якщо ви змогли виявити одиничні екземпляри рослин, які при цьому не встигли заквітнути. Уся річ у тім, що насіння портулаку продовжує достигати навіть у відокремленій від стебла насіннєвій коробочці.
Якщо ж ви будете постійно оглядати ділянку на наявність портулаку і систематично звільнятися від молодої порослі цієї рослини, то це значно збільшить ваші шанси на перемогу над цим бур’яном.
Збираючи бур’ян, переконайтеся у тому, що жодна частина цієї рослини не зможе потрапити на ґрунт. Зібраний портулак слід утилізувати, наприклад, закопати на солідну глибину десь подалі від вашої ділянки, а краще – спалити.
Якщо ви готові потерпіти і пожертвувати корисною площею своєї ділянки, щоб дочекатися, поки портулак загине природним шляхом через відсутність сонячного світла і вологи, то вам на допомогу прийдуть мульчування або чорна плівка. Накривши зарості бур’яну товстою чорною плівкою, ви перекриєте доступ поживних речовин до рослин. З часом вони загинуть, так і не встигнувши розмножитись.
Про те, що портулак є вкрай неприємним сусідом, свідчить той факт, що багато власників садових ділянок відзначають рідкісну несприйнятливість цієї рослини до гербіцидів. Зовсім позбутися від портулаку з ділянки за допомогою самих лише гербіцидів у вас навряд чи вийде. Адже невідомо, чи вдасться знищити насіння, що потрапило у землю. А воно, як ми пам’ятаємо, може “спати” у землі не один десяток років. Саме тому найбільш оптимальним рішенням проблеми стане використання декількох методів одночасно.
Існує велика кількість хімічних засобів, які застосовуються у боротьбі проти портулаку. Більшість з них – гербіциди широкого спектру дії. Однак, вибираючи засіб хімічного захисту ділянки, слід попередньо переконатися у тому, що використання препарату не зашкодить довколишнім посадкам.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *