Календула врятує від попелиці, а чорнобривці – від хробаків

Календула врятує від попелиці, а чорнобривці – від хробаків

Які квіти варто саджати на городі, щоб вберегти врожай від шкідників і хвороб

Квіти не лише радують зір, а й приваблюють на ділянку комах-запильників, але деякі з них здатні й відлякують небажаних гостей – шкідників і хвороботворні мікроорганізми.

Отож, петунія протистоїть практично всім шкідникам і хворобам бобових культур. Крім того, ця чудова квітка допоможе врятувати ваш редис, ріпу, дайкон і пекінську капусту від хрестоцвітної блішки.

Квіти чорнобривців виділяють фітонциди, що відлякують нематод та інших дрібних ґрунтових хробаків від картоплі й томатів. Розсаджені по периметру грядки із суницею чорнобривці надійно захистять ягоду від довгоносика. Розташуйте клумби із чорнобривцями поруч із посадками цибулі та капусти – і ваші овочі перестануть страждати від навали цибульної мухи, совки і капустяного білану.

Настій чорнобривців застосовують проти попелиці на бобових рослинах і плодово-ягідних деревах і кущах. Для готування настою стебла й квіти подрібнюють і заповнюють ними половину відра. Потім доливають відро доверху теплою водою (40-60°С) і настоюють дві доби. Після чого в проціджений настій додають 40 грамів рідкого мила й обприскують уражені рослини. Крім того, настоєм чорнобривців можна знезаражувати цибулини гладіолусів.

Восени зрізуйте стебла і пожухлі квіти чорнобривців і закопуйте їх у грядки на зиму – так ви оздоровите ґрунт на своїй ділянці, зможете запобігти розвитку хвороботворних грибків, приміром, тих, що викликають фузаріоз.

Календулу часто саджають упереміж з картоплею, щоб захистити посіви від колорадського жука. Якщо календулу посіяти між грядками з капустою, перцями, томатами, то вона захистить урожай від кліщів і нематод.

Календула, що росте поруч із полуницею, врятує її від попелиці, приймаючи «вогонь на себе». Якщо ви побачите, що стебла календули буквально обліплені попелицею, не варто панікувати – попелиця так і залишиться на нагідках, а суничні кущі не постраждають.

Закопуйте стебла й листя календули в ґрунт, закладайте в компост, використовуйте при обладнанні теплих гряд і борозен для посадки картоплі.

Герань дезИнфікує приміщення, тож, як кімнатна рослина, вона просто незамінна. Їдкий запах герані не переносять шкідники плодових і ягідних культур, тому варто висаджувати (або розставляти горщики з нею) між кущами в ягідниках. Таким чином ви зможете вберегти ягідні кущі від попелиці. Герань добре відганяє мух, тому кілька горщиків із цією чудесною квіткою не будуть зайвими на терасі перед входом у будинок.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *