Кольорова школа, вітряки і мрія про сміттєпереробний завод: як після створення громади змінилося життя для Зборова і 37-ми сіл (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Довкола міста Зборів у 2017 році утворилася одна з найбільших на Тернопільщині громад. Вона об’єднала 38 населених пунктів, 16 тисяч жителів і вже сьогодні показує чудові результати. Нещодавно журналісти області побували у Зборівській міській ОТГ і дізналися про досягнення, проблеми та перспективи цього об’єднання.
Голова Зборівської ОТГ Руслан Максимів

– Я переконаний, що ті, хто вчасно не вступив в об’єднану громаду, втратили дуже багато можливостей для покращення добробуту і благополуччя своїх населених пунктів, – зазначає зборівський міський голова Руслан Максимів. – Взагалі, якби ми рік тому утворили нашу громаду, то мали б, за попередніми підрахунками, десь до 9 мільйонів гривень із держбюджету для розвитку.

Перешкодою для створення Зборівської ОТГ були сумніви жителів багатьох сіл. А також законодавство, адже неможливо було приєднати до новоствореної громади села з іншого району. Сьогодні ж це успішне об’єднання, яке постійно розвивається і має багато планів на майбутнє.

Нині бюджет громади – 80 мільйонів гривень, з них 42 мільйони – власні доходи. Серед основних завдань, які ставлять зараз перед собою у Зборівській ОТГ, –  поточний та капітальний ремонти доріг. Як розповів Руслан Максимів, намагаються робити капітальні дороги в асфальтному покритті. Цього року три таких зробили у Зборові, планують ще чотири в сільській місцевості. За кошти з держбюджету, а це 2 мільйони 600 тисяч гривень, придбали автогрейдер, за кошти місцевого бюджету – екскаватор. Адже з власною технікою господарювати легше.

Під час прес-туру учасники оглянули оновлений танцювальний зал Зборівського будинку культури, Зборівську гімназію, де відремонтовано фасади, дахи, класи, які чекають на школярів, дитсадок «Сонечко», де проводять капітальний ремонт за кошти, виділені на розвиток інфраструктури. А ще побували у музичній школі, де зробили капітальний ремонт, осучаснили приміщення, створили студію звукозапису.

У селі Оліїв минулого року відкрили сучасний дитячий садок «Джерельце». Повністю зробили внутрішній ремонт. 199 тисяч гривень отримали на це з державного бюджету, 100 тисяч гривень – з місцевого. Також креативно оновили фасад місцевої школи, яку розфарбували в різні барви.

Голова Зборівської ОТГ Руслан Максимів пов’язує перспективу громади з розвитком сільського господарства, оскільки вона багата на землі сільськогосподарського призначення. Також дуже важливе джерело надходження коштів у бюджет – передача земель в оренду, адже території за межами населених пунктів передали у користування громади.

Дбають в об’єднанні й про екологію. Зараз тут працюють два вітряки. Їх кількість планують збільшувати та розробили інвестпроект сміттєпереробного заводу.

А ще у Зборівській громаді здійснюють реконструкцію русла й набережної річки Стрипа, що протікає біля міста. Така ідея давно витала в Зборові, але тільки тепер із створенням громади можна її реалізувати. Вже незабаром тут відпочиватимуть жителі громади, а водне плесо використовуватимуть і для змагань на байдарках.

До слова, відвідини Зборівської ОТГ  відбулися в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Антоніна Брик, фото Івана Пшоняка

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *