Кожен українець винен міжнародним кредиторам 1,9 тисяч доларів

Кожен українець винен міжнародним кредиторам 1,9 тисяч доларів

Прем’єр Володимир Гройсман взявся за голову: сума зовнішнього економічного боргу, яку Україна повинна повернути міжнародним кредиторам, жахнула. Він складає 83 відсотки від ВВП. Тобто кожен українець, жителі Тернопільщини, звісно, у тому числі, уже винен іноземним позичальникам 1,9 тисячі доларів. 

Попередній режим приніс країні колосальний збиток, наголосив очільник уряду в інтерв’ю журналу «Forbes». Плюс анексія Криму і вторгнення на Схід України. Все це – безпрецедентний виклик для країни.

Але й нинішня влада також набрала чимало позичок у міжнародних фінансових інституцій. І робитиме це далі.

Самому ж прем’єр-міністрові нічого турбуватися за власний добробут. Нещодавно він продав своїй дружині нерухомість на 8,8 мільйонів гривень. Зміни до майнового стану глава Кабміну вніс напередодні нового року, повідомляє «Українська правда». Згідно з документом, він продав нерухоме майно за 8797630 гривень ТОВ «Магігранд», яке належить Олені Гройсман. Раніше у минулому році прем’єр уже продавав тому ж підприємству нерухомість на 8030215 гривень. Гарний сімейний бізнес. Жодна гривня з хати не вийшла…

А приватні фірми президента Петра Порошенка торік виграли тендерні контракти на 29,3 мільйони гривень. Таку інформацію подає проект «Марлін», посилаючись на портал Prozorro. Серед численних компаній, з фірмами президента працює військова частина А0456, державний «Укргазбанк», оборонні підприємства «Укрспецекспорт» і «Укроборонсервіс». А перед новорічними святами, зазначає «УП», різним органам влади активно продавали солодощі, на яких значилося: «Рошен». Шоколаду й печива продали на два мільйони гривень.

А ще Петро Порошенко задекларував новий мільйон гривень. Точніше, 1 мільйон 29 тисяч 785 гривень у вигляді відсотків від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку, кінцевим бенефіціаром якого є він сам. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», за 2016 рік президент декларував доходи у сумі 12295570 гривень. А в електронній декларації глави держави за 2015 рік містяться дані про права власності у понад 100 компаній в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, на Кіпрі, в Угорщині, Литві, КНР, Британських Віргінських островах та в Нідерландах. Що буде в е-декларації-2017?

Про статки народних депутатів можна складати легенди. Дивним чином провінційні політики (тернопільські – не виняток) за кілька років роботи у парламенті стають мільйонерами. А ті, хто вже прийшов до парламенту з мільйоном, своє багатство подвоюють, потроюють і так далі…

Проте «слуги» не гребують державною копійкою. Торік, приміром, «малозабезпеченим» нардепам виплатили 32,6 мільйонів гривень з бюджету для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера в столиці. Гроші отримали 176 депутатів Верховної Ради разом із спікером Андрієм Парубієм.

Отже, кошти платників податків надали 61 представнику президентської партії БПП – у фракції 138 депутатів. Із «Народного фронту» отримали компенсацію 44 нардепи із 81. Бюджетні гроші отримали 14 представників «Самопомочі» – всього у фракції 25 депутатів. А також 11 із 26 депутатів групи «Партія «Відродження»; троє з 18 нардепів групи «Воля народу»; семеро з 21 депутата Радикальної партії Ляшка; четверо з 20 депутатів фракції «Батьківщина». І 22 позафракційних нардепів (усього 51).

Кожен нардеп отримав по 192 тисячі гривень.

…А тепер про державу і народ. Україна опинилася в антирейтингу Світового банку: 38 відсотків – таке падіння ВВП за роки незалежності зафіксували міжнародні експерти. Це найгірший результат у світі. За даними фінансової організації, на одного українця припадає 2185 доларів, що лише на 10 «зелених» більше, ніж в африканській Нігерії.

За 2014-15 роки українська економіка впала на 16,5 відсотків. Після такої кризи ВВП мав би зрости на 5-7 відсотків. Натомість маємо тільки плюс два відсотки. За прогнозами Світового банку, подібний темп відновлення буде й у наступні три роки.

Країні потрібні інвестиції. Та чи ставить уряд у пріоритети їх зростання? У 2017 році притік іноземних грошей ледве перевищив два мільярди доларів. А для країни таких масштабів, як наша, він мав би складати мінімум п’ять мільярдів щороку. Але для цього абсолютно немає умов. «Щоб інвестор вклав гроші у розширення виробництва, він має бути впевненим у правах власності на власне виробництво, щоб його права власності були захищені», – наголосив старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський телеканалу «24». А як у нас все робиться?..

І ще один невтішний прогноз від Світового банку. У доповіді про вплив корупції на зростання ВВП зазначено: якщо українці не вимагатимуть від влади подолати хабарництво і кумівство, то через 20 років рівень життя населення буде на 70 відсотків нижчим за середньоєвропейський.

Із кожним роком все більше українців вважають напрям розвитку країни неправильним, кажуть соціологи. Про це вже заявили майже 74 відсотки опитаних, повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна. На думку людей, у більшості сфер життя становище в Україні торік істотно погіршилося. Проте у владі стверджують протилежне. Ще б пак. Адже українські чиновники отримують десятки й сотні тисяч зарплати. Дехто й мільйони. Крім того, ще й мають прибутковий бізнес. По собі й міряють…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *