Куди поїхати на вихідні: у Вишнівецькому палаці на Тернопільщині – виставка поштових марок

Куди поїхати на вихідні: у Вишнівецькому палаці на Тернопільщині – виставка поштових марок

Палац у стародавньому Вишнівці на Збаражчині запрошує всіх охочих поринути у казковий світ філателії. В експозиційній залі палацу проходить виставка поштових марок місцевого колекціонера Володимира Лукащука.


На виставці представлено 255 марок, які поділянні на тематичні колекції. Це авіація, суднобудування, сухопутний транспорт, перший політ до космосу, особистості, флора та фауна. Також, аби зацікавити молодь, філателіст спеціально підготував колекцію на спортивну тематику.


Цікавою в експозиції є колекція поштових художніх марок. Це серії, які представляють шедеври образотворчого мистецтва із музейних зібрань Ермітажу, Третьяковської галереї, Музею образотворчих мистецтв імені О. С. Пушкіна та Національного музею мистецтв у Гавані (Куба).
Експонати виставки є своєрідною енциклопедію, в якій можна більше дізнатися про події, життя й діяльність людей, спортивні надбання, сюжети творів мистецтва. Поштові марка давно вже стала предметом колекціонування мільйонів шанувальників художньої мініатюри.
Варто зазначити, що виникнення марки пов’язують з іменем англійського поштмейстера Роуленда Хілла, автора ескізу першої у світі поштової марки, яка увійшла в обіг 6 травня 1840 року в Англії. Спочатку марки друкували на недосконалих машинах, іноді навіть вручну, використовували при цьому техніку гравюри.

Згодом поштову марку стали розцінювати як твір прикладної графіки малих форм. Так марка стала предметом колекціонування, а людей, які почали їх збирати, назвали філателістами.
Власні поштові марки в Україні вперше з’явилися в часи створення незалежної Української держави в 1918 році. Після цього, більш ніж 70 років, Україна жила без власних марок, хоча ще 1947-го УРСР стала членом Всесвітнього поштового союзу. Лише з 1992 року в Україні почали друкувати власні марки незалежної держави.
Мар’яна МАВДЮК,
молодший науковий співробітник
Вишнівецького відділу
НЗ «Замки Тернопілля».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *