Квітки із запахом шоколадного торта: жителі Тернопільщини мають бути обачними із підступною рослиною

Квітки із запахом шоколадного торта: жителі Тернопільщини мають бути обачними із підступною рослиною

Ця рослина симпатична на вигляд, але підступна та небезпечна. Запах її квітів – оманливий.

Ваточник сирійський (Asclepias syriaca L.) – багаторічна рослина, що походить із Північної Америки. В Україні – це дуже злісний бур’ян, який важко піддається знищенню, завдяки чому швидко розмножується. Чудовий медонос, проте дуже отруйний для домашньої худоби.

Ваточник приваблює своїм зовнішнім виглядом і людей, і комах. Цвіте в липні-серпні. Квітки нагадують запах шоколадного торта. А от на зрізі рослини виділяється густий молочний сік з неприємним ароматом. Плодоносить у вересні. Насіння може дозрівати після настання перших приморозків. У ґрунті насіння ваточника може зберігати життєздатність три роки. Одна рослина утворює 2-3 тисячі й більше насінин.

А корінь… може проникати на 4-5 метри в ґрунт для пошуку води та поживних речовин.

Розмножується ваточник корінням і насінням. При попаданні в грунт насіння швидко проростає й протягом вегетаційного сезону утворює колонію рослин. І намагається охопити якомога більшу площу. Наявність у посівах ваточника навіть у незначних кількостях призводить до втрати врожаю всіх культур, наприклад, сої – 12-19%.

Експерти вважають, що вплив ваточника сирійського на врожаї сьогодні не можна назвати критичним. Однак рослина вже відноситься до «непростих» карантинних бур’янів.

Ваточник сирійський – не перший інвазійний вид нашого краю. Проблема поширення «чужих» видів стосується не лише галузі землеробства, а всього суспільства. Інтенсивне поширення таких бур’янів не тільки сильно виснажує ґрунти, а може спричинити серйозні проблеми, пов’язані зі здоров’ям людей, зникнення місцевих видів рослин тощо.

Працівники природного заповідника «Медобори» закликають усіх громадян мобілізуватися на боротьбу із зеленими «загарбниками», щоб відвоювати захоплені ними береги річок, узлісся, узбіччя шляхів, пасовиська, поля.

(Фото Галини Баранчук).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *