Сьогодні: Вівторок. 06.05.2025

Морські контейнерні перевезення: особливості та моменти, які потрібно врахувати

Морські контейнерні перевезення: особливості та моменти, які потрібно врахувати

Морські контейнерні перевезення – надійний та рентабельний спосіб доставки на великі відстані. Причому це можуть бути великі вантажі негабаритних розмірів та дуже крихкі, які потребують максимально обережного використання. Морські перевезення здатні ефективно вирішити проблему доставки вантажу з використанням контейнерів. Цей вид логістики дуже перспективний.

Переваги та недоліки морських перевезень

У такого виду міжнародних перевезень є чимало переваг, основні з них:

  • безпечність – це зумовлено в першу чергу мінімальною кількістю аварій;
  • доступні ціни – особливо вони важливі, якщо потрібно перевозити на значні відстані велику кількість вантажу;
  • транспортування на необмежену відстань – необхідно лише, щоб були порти;
  • сумісність з іншими видами транспорту.

Є й недоліки, основний із них – значна тривалість вантажоперевезення (як правило, від декількох тижнів до декількох місяців). Також є певні ризики, наприклад піратство чи погодні умови – це погіршує ставлення до даного виду транспортування, але трапляється таке, що він є єдиним варіантом. Зауважимо, що морські перевезення не підходять для продуктів, що швидко псуються та для інших товарів, які потрібно доставити швидко.

Види морських перевезень

Існує 2 типи морських вантажоперевезень – зовнішні (міжнародні) та внутрішні. Крім того, вони бувають таких видів:

  • морський фрахт;
  • контейнерні;
  • навалочні або наливні;
  • Ro-Ro;
  • двері-двері.

Кожен варіант має свої особливості. Наприклад, морський фрахт – це договір наймання судна для доставки вантажу. У розпорядженні фрахтувальника – корабель, і він надається повністю на один чи декілька рейсів, все залежить від умов договору. Такий варіант найбільше підходить для випадків, коли необхідно перевезти велику партію товарів або ж специфічний вантаж, для якого треба дотримуватись особливих умов. Фрахт часто використовують великі логістичні компанії.

Контейнерні перевезення дуже популярні, мають великий попит завдяки своїй невисокій ціні та відносній швидкості завантажувально-розвантажувальних операцій. Дуже зручно, що не треба використовувати склади тимчасового зберігання – все може знаходитись у контейнерах. Це зручний спосіб організації мультимодальних перевезень при використанні декількох видів транспорту.

Ro-Ro – перевезення морським транспортом передбачає горизонтальний спосіб завантаження, використовується зазвичай для доставки накатних вантажів. Наприклад, автомобілів, тягачів причепів, трейлерів, промислового обладнання тощо. Інколи для завантаження використовуються навантажувачі чи інша спеціальна техніка.

Вантажоперевезення насипом або навалом. Використовується для доставки різного типу вантажів без пакування. Як правило, це вугілля, пісок, концентрати руди, добрива, інші сипучі матеріали. Щоб їх перевезти, потрібно спеціальне укладання, кріплення або фіксація.

Тип морського перевезення двері-двері – це комплекс логістичних заходів, при яких здійснюється доставка товару від відправника до одержувача. У цьому випадку також оформляються всі документи, відбувається завантаження-розвантаження, контроль місцеперебування.

Етапи організації морських перевезень

Важлива перевага морських перевезень – у простій схемі організації всіх процесів. Основні етапи, які можна виділити:

  1. Фрахтування – комплекс підготовки заходів та укладання договору.
  2. Заповнення контейнера.
  3. Доставка контейнера в порт.
  4. Завантаження в судно.
  5. Перевезення до порту призначення.
  6. Оформлення в митному терміналі, згідно з нормами та правилами країни прибуття.
  7. Розвантаження й доставка.

Морські перевезення – це найдемократичніший спосіб перевезення. Однак враховуйте, що потрібно правильно підібрати вантаж, адже не для всього підходить такий спосіб перевезення.

Автор

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *