На городі допоможе борна кислота

На городі допоможе борна кислота

Бор – важливий мікроелемент, необхідний для успішного вирощування розсади й надалі великого врожаю. Він транспортує кисень і піднімає імунітет рослин. Нестача речовини відзначається поганим ростом і в’яненням рослин. Деякі квіти, такі як троянди, гладіолуси й жоржини, чуйні до внесення добрива. Як же розрахувати дози й правильно зробити підгодівлю?

ОЗНАКИ НЕСТАЧІ БОРУ

Якщо ви помітили білі плями на листках, схожі на опіки, побачили потемніння стебла або загнивання в шийки кореня, відбулося опадання зав’язей або квіти стали неправильної перекрученої форми – усе це ознаки нестачі бору. Виправити ситуацію легко, досить грамотно обробити рослини з борною кислотою.

ДЛЯ ОВОЧІВ

Капуста, томати й огірки при внесенні бору дають збільшення врожаю на 25%. Для всіх зазначених методів необхідна гаряча вода, оскільки в холодній бор не розчиниться. Можна зробити концентрований гарячий розчин, потім його розбавити холодною водою.

Можна застосовувати декількома способами.

– Замочувати насіння в розчині бору на 12 годин. На літр води беруть 0,2 грама борної кислоти.

– При перенесенні розсади в ґрунт проливають ґрунт кислотним розчином з розрахунку 2 г/10 л води.

– З появою 3-ї фази листків, обприскують рослини з пульверизатора або лійки з розпилювачем. Беруть 5 г кислоти на 10 л води.

За допомогою таких обробок ви піднімете імунітет рослинам і зміцните їх.

ДЛЯ КВІТІВ

Для стійкості до хвороб можна замочити черешки в складі з 20 г борної кислоти й 10 л води. Трьох хвилин буде досить для того, щоб знизити ризик виникнення грибка. Так само трояндам потрібна підгодівля для правильного формування бутонів, вони стануть великими й правильно закрученими. Для цього готують розчин у співвідношенні 1 г бору на 1 л води.

Георгіни й гладіолуси теж чуйні до добрива. Вони швидше ростуть і зацвітають, а цибулина збільшується в розмірах. Якщо додати марганцевокислий калій, то ви ще проведете профілактику й позбавите квіти від низки захворювань. Необхідний розчин з 2 г борної кислоти + 5 г марганцівки на 10 л води. Обприскують рослини у фазі трьох листків.

Чи не зашкодить борна кислота?

Борна кислота належить до найнижчого, 4 класу небезпеки шкідливих речовин. Не шкодить людині при потраплянні на шкіру, але може накопичуватися в організмі, оскільки бор повільно виводиться нирками.

Надлишок бору в ґрунті небезпечний: він провокує опік нижніх листків, усихання країв листя – воно жовтіє, відмирає і опадає.

Симптоми надлишку бору: куполоподібна форма листків, загортання усередину їхніх країв, загальне пожовтіння листка. Першими страждають старі листки. Високий вміст бору в кормових рослинах призводить до важких хронічних захворювань у тварин.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *