На Тернопільщині вже видали понад 10 тисяч електронних лікарняних

На Тернопільщині вже видали понад 10 тисяч електронних лікарняних

Тепер лікарняний оформлюють не на папері, а онлайн. Міністерство охорони здоров’я України тим часом продовжило перехідний період для е-лікарняних до 1 жовтня. Проаналізувавши ситуацію, фахівці зрозуміли, що впровадження нової моделі для формування електронних листків непрацездатності потребує тривалішого адаптаційного періоду. 

«Аби сформувати е-лікарняний, насамперед лікар повинен сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність, – зазначив заступник начальника управління Фонду соціального страхування України  Григорій Радзіх. – Це перший і важливий етап, який передує формуванню лікарняного листка, що є документом та підставою для нарахування страхових виплат Фондом. Він не потребує дублювання на паперовому носії. Листки непрацездатності у категоріях «вагітність та пологи» та для тимчасової непрацездатності, яка виникала внаслідок захворювання на ВІЛ або внаслідок психічного розладу, видаються лише у паперовому вигляді, як і на реабілітаційне лікування у санітарно-курортних закладах, які ще технічно не приєднали до системи». 

Медичний висновок формують у день звернення до лікаря. В момент створення електронного лікарняного пацієнтові на телефон буде приходити смс-сповіщення про це, а тому, якщо номер, за яким ви були зареєстровані у сімейного лікаря, змінився, зверніться й поновіть інформацію.

У процесі запровадження е-лікарняних виникають проблеми з технічним забезпеченням лікарень, навчанням медпрацівників та якістю електронного зв’язку. 

«Я переконана, ми відпрацюємо і вирішимо всі проблеми, і ця інновація зробить життя й нашої служби, медиків та жителів Тернопільщини зручнішим, – наголосила завідувачка сектору перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Любов Береза. – Приміром, виникала невідповідність у випадку, коли людина спершу лікувалася у стаціонарі, а потім продовжувала амбулаторно. Тоді медичний висновок, який видавали під час амбулаторного лікування, система визнавала первинним. Але у серпні ввели графу «номер випадку» і ця проблема була вирішена. Тому тепер лікарняний на різних етапах меддопомоги можна продовжувати до чотирьох місяців безперервно або з перервами до п’яти місяців». 

Серед новацій, які ввели з 01 вересня, це те, що е-лікарняні стають готовими до сплати через 5 днів після закриття.

«Аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати». З цього дня роботодавець має упродовж не більше, аніж 10 календарних днів призначити працівнику допомогу. Нагадаю, раніше електронні лікарняні вважались виданими і ставали готовими до сплати на наступний день після закриття, – зазначила начальниця відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління Валентина Лучин. – Така тимчасова норма діятиме упродовж вересня та допоможе зменшити ризики помилок при формуванні е-лікарняних в окремих випадках. Наприклад, коли працівник захворів одразу після прийняття на роботу і дані щодо його працевлаштування не встигли синхронізуватись. Або дві застраховані особи мають тотожні прізвища, імена, по батькові і різницю лише в одну цифру в ідентифікаційному коді тощо. Упродовж цього місяця протоколи обміну даними, інформаційні реєстри та системи доопрацюють, аби електронні лікарняні формувались на підставі медичних висновків чітко і без технічних помилок. Після завершення перехідного періоду готовим до сплати е-лікарняний буде ставати, як і передбачено, на наступний день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності. Тож призначення допомоги відбуватиметься швидше».

До слова, у 2021 році управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області прийняло заяв на виплати лікарняних жителям Тернопільщини на суму 126,8 мільйона гривень за 416,8 тисяч днів. Це на 48,5% більше, ніж за відповідний період минулого року. 

Юля ТОМЧИШИН. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *