Не «годуйте» українців «п’ятирічками» – вже ситі «життям по-новому»

Не «годуйте» українців «п’ятирічками» – вже ситі «життям по-новому»

Українець, який дожив до чергової зарплати і при цьому у нього ще залишились якісь гроші з попередньої, ламає голову: чи то економити навчився, чи заплатити за щось забув? Цей анекдот – про реальне життя багатьох наших людей.

Так звана «нова економічна політика» нинішньої України працює за принципом: багаті – багатіють, бідні – бідніють. Чомусь саме політикам щастить вигравати у лотереї великі гроші. От, приміром, мадам Фортуна усміхнулася радикалу Олегу Ляшку. І не один раз.

Не оминула вона й президента. Петро Порошенко вперше за останні чотири роки повернув собі статус мільярдера.

Прихильна Фортуна і до бізнесмена Ріната Ахметова – він знову очолив список багатіїв у рейтингу «ТОП-100 найбагатших українців», складеному журналом «Новий час» та інвесткомпанією «Dragon Capital». Статки донецького олігарха оцінюють у $6,9 мільярдів. За рік вони зросли на 68 відсотків. Кому війна, а кому…

Зять екс-президента Леоніда Кучми Віктор Пінчук володіє активами у розмірі $1,4 мільярди. Його прибутки за рік збільшилися на 13 відсотків. Такий же статок у народного депутата Костянтина Жеваго. Але… він виріс за рік аж на 209 відсотків!

Нардеп-«опоблоківець» Вадим Новинський володіє $1,2 мільярдами, збільшивши за рік свої статки на 113 відсотків

Замикає п’ятірку супер-багатіїв президент Петро Порошенко з мільярдним доларовим статком, який виріс, порівняно з 2016 роком, на сім відсотків.

До першої десятки найзаможніших українців увійшли також олігархи Ігор Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов, Дмитро Фірташ, Юрій Косюк («Миронівський хлібопродукт»), Олександр і Галина Гереги (будівельні гіпермаркети «Епіцентр-К» і «Нова лінія»).

Сумарні статки всіх учасників рейтингу складають 26,7 мільярдів доларів, що на 33 відсотки більше, ніж торік. Такий результат свідчить про те, що національна економіка сконцентрована в руках невеликої групи осіб, наголошують укладачі дослідження.

У топовій сотні найзаможніших українців є колишні і теперішні держслужбовці та народні обранці. Зокрема, екс-міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. Екс-нардеп і екс-міністр транспорту Микола Рудьковський. Народні депутати: Віталій Хомутинник з «Відродження», «опоблоківці» Нестор Шуфрич, Сергій Льовочкін, Борис Колесніков, Юрій Бойко. Колишній голова адміністрації президента Борис Ложкін. На 96-ому місці розташувався міністр внутрішніх справ Арсен Аваков із $38 мільйонами.

Чим багатшими стають наші олігархи, чим сильнішою стає їхня влада, тим країна стає біднішою, заявив на телеканалі ZIK політолог Валентин Бушанський. А чим бідніша країна, тим простіше олігархам зберегти свою владу.

Тим часом… Внутрішній валовий продукт України на душу населення залишається найнижчим серед пострадянських країн, і буде таким й наступного року, прогнозує міжнародне рейтингове агентство «Moody’s». Становитиме ВВП на душу населення трохи більше двох тисяч доларів. Для порівняння: в Казахстані цей показник сягне більше $8 тисяч, у Білорусі – понад $6 тисяч, в Азербайджані – понад $4 тисячі, у Вірменії наблизиться до $4 тисяч.

Картина дуже погана, зазначає директор банківської групи «Moody’s Investors Service» Ярослав Совгіра. Бо якщо ВВП на душу населення таке низьке, то це означає, що люди продовжують залишатися дуже бідними. І якщо подивитися на купівельну спроможність, то доходи населення сильно впали.

Тож поки багатії нарощують свої фінансові та політичні капітали, людей найбільше хвилює війна на Донбасі і комунальні тарифи, які зростають, ідеться у дослідженні споживчих настроїв українців компанією «The Nielsen Global Consumer Confidence and Spending Intentions Survey». Також у списку головних проблем – підвищення цін на продукти харчування і стан економіки. У 25 відсотків українських споживачів не залишається вільних коштів після придбання товарів першої необхідності.

Абсолютна більшість наших співвітчизників продовжують вважати, що країна перебуває у стані кризи.

Але почекаймо п’ять років і… Прем’єр-міністр Володимир Гройсман розраховує, що протягом цього часу наша країна повинна зробити економічний прорив. Про це він розповів у інтерв’ю канадському виданню «National Post». Нагадавши, звісно, про три важливі реформи: освіти, охорони здоров’я і пенсійної системи. На черзі, за словами глави уряду, подальші зміни в регуляторній політиці, у приватизації, судовій реформі та антикорупційній політиці. І в демографії. Які «наполеонівські» плани!

Чого тільки українцям не обіцяли?! Боротьбу з бідністю та олігархами також. Але ні бідність, ні олігархи погроз влади не злякалися.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *