Не забудьте викопати цибулини квітів

Не забудьте викопати цибулини квітів
Щоб тюльпани наступного року цвіли

Що робити з цибулинами тюльпанів після викопування і як зберігати, на жаль, багато хто не знає. Це, до речі, найчастіша причина того, що багато хто боїться викопувати цибулини й ті сидять рік за роком у землі, поки сорт повністю не виродиться.

Викопуючи цибулину, просушуючи її і прогріваючи, перевіряючи на наявність хвороб, ми стимулюємо закладку нових квіткових бруньок. Пересаджені і добре збережені цибулинки дають сильні й великі квіти та гарний приріст дитинок, для розмноження сорту.

Для початку потрібно строго дотримувати строків викопування тюльпанів для пересадження. Не можна викопувати квіти, у яких листя ще не пожовкло, значить не дозріла цибулина. До викопування придатні ті рослини, у яких листя, хоча б наполовину стало жовтим і стебло м’яким.

Після викопування видаляємо стебла й коріння, щоб не мішали, адже свою функцію вони вже виконали. Перевіряємо посадковий матеріал на наявність хвороб. Якщо щось замічене, гниль або цвіль, то всі цибулини потрібно обробити фунгіцидом.

Цибулини розкладаються в ящики або коробки по сортах і ставлять у темне, провітрюване місце. При температурі близько 35 градусів цибулини потрібно витримати 4-5 днів. Після такої жорсткої просушки, лусочки стають темнішими і міцнішими, вони будуть менше піддані ушкодженням і хворобам.

Ось тепер можна розкласти посадковий матеріал на купки, за розмірами. Калібрування дуже важливим буде при посадці. Маленькі цибулини висаджують окремо, на меншу глибину. У перший рік вони звичайно не дають гарного бутона.

Розсортовані тюльпани відправляються на зберігання до часу посадки, тобто до серпня-вересня в сухе приміщення з температурою 22-25°С. Для них достатньо створити умови такі, щоб вони не покрилися цвіллю і не зіпсувалися. Висаджувати тюльпани можна як восени, так навесні.

Якщо вирішете садити навесні, є кілька способів зберігання цибулин взимку. Просушені й оброблені цибулини покласти в ящики із сухою! тирсою або торфом й опустити в льох або підвал з температурою до +6 градусів і вологістю до 80%. Збережені таким чином цибулини розквітнуть набагато пізніше, адже їм потрібно буде наростити кореневу систему.

Щоб цвітіння було раніше, цибулини ставимо в ящики, але вже з вологою тирсою або торфом, причому полити бажано не водою, а слабким розчином марганцю, щоб уникнути появи цвілі. Зберігати так само в льосі або підвалі. Плюс такого способу, цибулини пускають коріння і при ранній посадці навесні розцвітають. Якщо тільки ви акуратно їх пересадите, не ушкодивши ніжні корінці.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *