Нова туристична родзинка: меценати відтворили карту довоєнного Тернополя та зібрали дев’ять ключів від давніх будинків, які були знищені (ФОТО)

Нова туристична родзинка: меценати відтворили карту довоєнного Тернополя та зібрали дев’ять ключів від давніх будинків, які були знищені (ФОТО)

З нагоди 480-го дня народження центр файного міста  доповнили ще однією туристичною родзинкою. В рамках проєкту «Бронзовий Тернопіль» у місті відкрили бронзовий макет Ратуші.  Її звели у вересні 1872 року. У будівлі знаходився Тернопільський магістрат. У 1884 році над ратушею побудували вежу, яка слугувала протипожежним постом. У квітні 1944 року під час Другої світової війни будівлю зруйнувала радянська авіація.

– Бронзовий макет виготовили у масштабі 1:100, як і всі інші міні-копії пам’яток, – розповів архітектор Володимир Кріса. –  Ратушу відтворили за старими світлинами. Також досліджували кадастрові плани Тернополя, щоб визначити саму довжину фасадів. Я зробив 3D-модель, на основі якої відлили макет у Львові.

Доповнили макет ратуші  довоєнною мапою Тернополя 1925 року та дев’ятьма металевими стовпцями із ключами від будинків ще довоєнних часів. Вони символізують будівлі, які знищили під час Другої світової війни. Як розповів куратор проєкту Дмитро Малярчук, вибрали ті об’єкти, які були зруйновані до війни і після неї. Це Парафіяльний і Єзуїтський костели, замок, синагога, Монастирська церква, залізничний вокзал, центральна частина якого була зруйнована, гімназія, що була на вулиці Сагайдачного. На кожному стовпці є позначка, що це за будівля.

Це вже не перша бронзова мініатюра. У місті встановлено макети Парафіяльного костелу, площі Старий Ринок і Великої Синагоги, Першої державної Тернопільської гімназії.

Над проєктом «Бронзовий Тернопіль» працюють художник, скульптор Дмитро Мулярчук, різьбяр, художник Володимир Дусан, архітектор Борис Солонін, краєзнавець Тарас Циклиняк, архітектор, 3D-моделювальник Володимир Кріса. Оскільки під час Другої світової війни більшість кращих архітектурних пам’яток у місті було знищено, важливо відновлювати історичну пам’ять міста і відтворювати минуле хоча б у мініатюрі, переконані ініціатори проєкту.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *