Обережно! Капусту атакує білокрилка!

Обережно! Капусту атакує білокрилка!

На Тернопільщині фіксують збільшення чисельності «капустяного шкідника». Такої кількості білокрилки,  як цьогоріч, у нас не бачили останнє десятиліття.

Найочевидніша ознака появи білокрилки на капусті, помідорах чи іншій городині – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки ви потривожите рослину. Вивести цього шкідника надзвичайно важко. Комахи ці – дуже дрібні, менші 2 мм. Тіло та обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом,  від чого і походить назва шкідника. На нижній частині листка легко помітити велику кількість личинок. Білокрилка  харчується соком рослин, що призводить до пожовтіння листків. Ще одна неприємність від шкідника – на його цукристих виділеннях поселяються сажисті гриби, що негативно позначається  на фотосинтезі. В результаті – рослина просто гине.

Щоб врятуватися від шкідника можна використовувати хімічні чи органічні засоби, які продають в магазинах. Або ж скористатися народними порадами. Капустяний город варто присипати золою або її сумішшю з тютюновим пилом. Цей захист є дуже дієвим, але після дощу, роси або туману це напилення доведеться оновлювати.

Деревій звичайний. Для відвару використовують надземну частину рослини, в період цвітіння. Сира маса рослини становить 1 кг на 10 л води. Відвар готується протягом 15-20 хвилин. Готовий відвар через добу слід процідити, а перед обприскуванням рослин відвар розбавляють в 10 л води і додають 20 г перетертого господарського мила. Обробка рослин проводиться в ранкові та вечірні години. Повторну обробку проводять через 5-6 днів.

Полин гіркий. Для настою використовують надземну частину рослини, яку заливають киплячою водою і залишають настоюватися 48 годин. Сира маса полину становить 1,5 кг на 8 л води. Настій проціджують і розбавляють з 5 л води. Обробка рослин проводиться в ранкові та вечірні години. Повторну обробку проводять через 5-6 днів;

Часниковий настій. Для приготування часник подрібнюють і змішують з гарячою водою у співвідношенні 2-3 зубчики на 1 л води. Суміш треба поставити в темне місце на 24 години. Обприскують рослини не більше 3 разів, інтервал між обробками становить 6-7 днів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *