Обережно, комарі: що приваблює цих комах, як їх відлякати та чим обробляти місця укусів

Обережно, комарі: що приваблює цих комах, як їх відлякати та чим обробляти місця укусів


Влітку комарі особливо активні, тому нерідко вечірня прогулянка, вилазка на природу або ж рибаловля перетворюється на справжню війну із кусючими комахами.
Цікаво, що докучають людям комарі жіночої статі, адже вони не можуть відкласти яйця, не насмоктавшись крові, причому вдвічі більше власної маси. Побутує думка, що комарі найбільш «полюбляють» людей з певною групою крові, проте вона неправильна. Цих комах привертає запах молочної кислоти, яку містить піт людини. Тому, чим сильніший запах поту, тим інтенсивніша до нього цікавість комарів. Крім того, комарів приваблюють запахи парфумів чи дезодоранту.
Комарі не переносять запах лаванди, базиліку, полину та меліси, а також запаху оцту, каніфолі, карболки. Тому можна змочити хусточку олійкою із цих засобів та покласти її на підвіконня. Або ж покласти свіжі рослини, якщо вони ростуть у вашому саду. Коли крилаті ненажери дошкуляють вам у лісі, розведіть багаття і вкиньте у нього ялинові шишки чи гілки ялівця і побачите: комарі відступлять.
Місця укусів комарів варто відразу ж обробити, аби якнайшвидше забути про цю прикрість. Для цього згодиться нашатирний спирт (столова ложка спирту на 3 столові ложки води), розчин питної соди (чайна ложка соди на склянку води) або будь-який інший антисептик. Тоді можна прикласти холодний компрес (чиста тканина, змочена холодною водою) чи пакет із льодом щонайменше на 10 хвилин. Важливо пам’ятати: не розчісувати ранку, щоб туди не потрапила інфекція. При болючих укусах комарів використовують народні засоби: сік зеленої цибулі, біле молочко кульбаби, компреси з тертої картоплі. Якщо симптоми наростають – звернутися до лікаря. Також можна взяти з собою у подорожі на природу протиалергічну мазь або ж настоянку календули, якою зручно замазувати укуси комарів.
Окрім цього, комарі небезпечні ще й тим, що можуть переносити глистяне захворювання — дирофіляріоз. Такі випадки реєструють нечасто, але все ж вони трапляються. Насмоктавшись крові хворої тварини, комар може занести личинки дирофілярій іншій людині. Глисти поселяються під шкірою переважно волосяної частини голови, шиї, на згинах рук, ніг. Людина може роками не знати, що в ній живуть паразити. У випадку дирофіляріозу – хворі, як правило, звертаються за медичною допомогою самостійно зі скаргами на утворення безболісної пухлини під шкірою, у місці локалізації якої відчувається свербіж і печія, пересування паразита під шкірою, набряк, почервоніння, біль, підвищення температури, головний біль. Характерним симптомом захворювання є міграція гельмінта, що виражається в пересуванні чи ущільненні пухлини під шкірою.
Аби вберегтися від зараження варто обов’язково обробляти місця укусів антисептичними засобами. І при появі на шкірі пухлин та вузлів, відчуття повзання під шкірою, свербежу, болю варто звернутися до лікаря. Від моменту укусу людини зараженим комаром до перших проявів захворювання проходить від 1 місяця до 2 років.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *