Обираймо сусідів правильно

Обираймо сусідів правильно

Квасоля добре росте поряд з кукурудзою, а огірки не люблять ароматних трав

Правильна комбінація овочів на городі сприяє повноцінному росту, скорочує ймовірність захворювань, створює сприятливе середовище проживання для корисних комах і відлякує різних шкідників.

Спаржа добре вживається з багатьма овочами, але їй більше підходять помідори, петрушка й базилік.

Кущова квасоля добре вживається з картоплею, огірками, кукурудзою, полуницею й селерою, але не переносить цибулю. Навпаки, квасоля звичайна більш примхлива – вона успішно росте, перебуваючи поруч із кукурудзою й редисом і зовсім не вживається з буряком і цибулею.

Представники сімейства качанних (броколі, брюссельська капуста, білокачанная капуста, цвітна капуста, капуста городня і т.д.) прекрасно вживаються з багатьма іншими овочами. Їх «сусідами» можуть бути: буряк, селера, огірки, салат-латук, цибуля, картопля і шпинат. Але є й небажані рослини, наприклад: звичайна квасоля, полуниця, помідори та ін.

Моркву можна вирощувати по сусідству з багатьма овочами: бобами, салатом-латуком, цибулею, шавлією й помідорами. Однак не слід висаджувати поряд із кропом.

Селера також невибаглива до овочів, посаджених поблизу. Її можна саджати поруч із цибулею, представниками сімейства качанних, помідорами й кущовою квасолею.

Так само як і для спаржі, для селери не існує конкретних овочів, які можуть виявити негативний вплив на її ріст. Кукурудзу необхідно саджати подалі від помідорів, але поруч із картоплею, бобами, горохом, гарбузом, огірками і т.д.

Огіркам не подобається рости поблизу ароматичних трав і картоплі, але їм украй сприяє посадка поруч із бобами, кукурудзою й горохом.

Цибулю краще висаджувати поблизу буряка, моркви, салату-латуку і представників сімейства качанних. Однак, краще не саджати її поруч із бобами й горохом, якщо ви бажаєте згодом зібрати гарний урожай.

Горох найкраще саджати поруч із морквою, ріпою, огірками, кукурудзою й бобами, але в жодному разі не поруч із цибулею або картоплею.

Картоплю краще висаджувати поблизу бобів, кукурудзи і представників сімейства качанних для досягнення гарних результатів. Картоплю не слід саджати поруч із гарбузом, помідорами й огірками.

І, нарешті, помідори – одні з найпоширеніших овочів у літній сезон. Для кращого результату помідори необхідно саджати поруч із цибулею, спаржею, морквою й петрушкою, але подалі від картоплі та різних представників сімейства качанних.

Базилік запашний поліпшує смак томатів, а кріп – капусти

Для багатьох городніх рослин гарними супутниками є ароматні трави. Вони виділяють речовини, які позитивно впливають на овочі: роблять їх більш здоровими, а в деяких випадках суттєво впливають на смак. Наприклад, базилік запашний поліпшує смак томатів, а кріп – капусти.

Відома усім кульбаба виділяє велику кількість газу етилену, що прискорює дозрівання плодів. Тому її сусідство є сприятливим для яблунь і багатьох овочевих культур.

Більшість ароматичних трав – лаванда, бурачник, шавлія, ісоп, петрушка, кріп, чабер, майоран, ромашка, кревель – добре діють майже на всі овочі. Посаджені по краях грядок або ділянок яснотка біла (глуха кропива), валеріана, деревій роблять овочеві рослини здоровішими та стійкими до хвороб.

«Помічники» для всіх – салат і шпинат. Вони виділяють речовини, що підсилюють активність коренів і рослин і притіняють ґрунт. Виходить, усіх годують!

«Сваряться» один з одним усі зонтичні, крім моркви: петрушка, селера, пастернак, любисток, кріп, кинза. Їх краще саджати нарізно.

Навколо грядки із зеленню корисно посадити чорнобривці: вони будуть чудовим захистом від шкідників.

Щоб позбутися дротянки (личинки жука ковалика), саджайте поруч із морквою боби. На якій би частині ділянки ви не висадили свої улюблені коренеплоди, ніколи морква не буде зіпсована цим шкідником.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *