Договір дарування на квартиру, будинок – це письмова угода, згідно з якою власник житла передає право власності на нього іншій людині.
Договір дарування на квартиру чи будинок оформлюють у нотаріуса, за місцем знаходження нерухомості, котру передають у дар чи за місцем реєстрації одного з суб’єктів угоди.
Процедуру оформлення договору можна умовно розбити на 4 етапи.
- Нотаріальна підготовча робота: перевірка документів, які засвідчують сторони угоди, перевірка документів на підтвердження права власності на квартиру чи будинок, направлення запитів до БТІ (за необхідності).
- Внесення відомостей про власника квартири/дарувальника чи іншої нерухомості до держреєстру. Перевірка нерухомості на предмет перебування під забороною чи арештом. Підготовка договору дарування.
- Підписання угоди дарування (дарчої.
- Внесення інформації про нового господаря майна до держреєстру,надання витягу з ДРРП на нерухоме майно на підтвердження права власності.
Усі названі процедури після змін, що були внесені у 2013 році до Законодавства України, проходять впродовж одного дня.
Для оформлення договору дарування на квартиру чи будинок потрібні такі документи:
– у дарувальника повинні бути документи, що засвідчують право власності на майно, яке передають у дар: свідоцтво на право власності, договір купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, документи на підтвердження спадщини;
– виписки з Реєстру прав власності на нерухоме майно, видані БТІ;
– документи на підтвердження балансової вартості нерухомості;
– якщо квартира чи будинок, які передають у дар, придбані під час перебування у шлюбі, то щоб подарувати квартиру, потрібно мати згоду чоловіка/дружини, зареєстровану нотаріусом;
– у випадку дарування квартири неповнолітньому (дитині, що не досягла 14-тирічного віку), потрібний дозвіл органу опіки та піклування на проведення подібної угоди.