Податок на додану вартість: від реєстрації платника – до виписки податкової накладної

Податок на додану вартість: від реєстрації платника – до виписки податкової накладної

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Сергій ГОСПОДАРИК під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо податку на додану вартість.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

– Якщо послуги надано до початку реєстрації платником ПДВ чи треба нараховувати на цю суму податкове зобов’язання?

– Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку на додану вартість.

Наприклад, якщо перша подія (надання послуг) відбулася до дати реєстрації особи як платника ПДВ, податкове зобов’язання з ПДВ при отриманні в 2019 році оплати за послуги, надані у серпні 2018 року, не нараховується.

– Чи має право підприємець, який зареєстрований платником ПДВ, на включення до податкового кредиту сум ПДВ, нарахованих у зв’язку з придбанням легкових та вантажних автомобілів?

– Фізична особа – підприємець, яка зареєстрована платником ПДВ, при придбанні легкових та вантажних автомобілів має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ з вартості їх придбання при наявності належним чином складеної та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної.

При цьому фізична особа – підприємець зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та скласти податкову накладну на дату набуття права приватної власності на такі автомобілі фізичною особою (громадянином) і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Нагадайте, будь ласка, чи має право платник податку на формування податкового кредиту на підставі касових чеків, які отримані протягом дня від декількох суб’єктів господарювання, якщо загальна сума отриманих товарів/послуг не перевищує 200 гривень?

– Касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника) є підставою для нарахування податкового кредиту.

З метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку).

– Допоможіть заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної при виправленні помилок у заголовній частині.

– При допущенні помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, постачальник (продавець) на дату виявлення такої помилки складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок.

У цьому разі таблична частина розділів А та Б розрахунку коригування не заповнюється (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).

Зауважте, не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

– Який умовний індивідуальний податковий номер зазначається при складанні розрахунку коригування до податкової накладної, якщо на дату його складання Порядком заповнення податкової накладної такий умовний номер було змінено?

– Якщо після складання податкової накладної внесено зміни до діючого порядку заповнення податкової накладної, зокрема змінено умовні індивідуальні податкові номери, то на дату реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно зазначати ІПН, який зазначався в такій податковій накладній (тобто без урахування внесених змін).

– Які платники єдиного податку можуть бути платниками ПДВ?

– Платниками податку на додану вартість можуть бути фізичні та юридичні особи платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки доходу, а також сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку четвертої групи.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.





Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares