Правило віри і образ смирення: тернопільський священник про Святого Миколая Чудотворця

Правило віри і образ смирення: тернопільський священник про Святого Миколая Чудотворця

Одним з найбільш шанованих святих є святитель і чудотворець Миколай, архиєпископ Мир-Ликійський. Його поважає цілий християнський світ – як на Сході, так і на Заході.

Що спонукає людей, без різниці національностей і віросповідної приналежності, до плекання такої великої пошани до святителя Миколая? А це те, що чудотворець є втіленням  безмежної любові людини до людини. Все його життя є сповнене любов’ю до людей та служіння їм. Серцевідець Господь, «плідну доброту душі його передбачивши», з дитячих років обрав його носієм Своєї благодаті. Численні тілесні і духовні подвиги віри і чеснот зробили святителя Миколая істинним і мужнім сповідником Христовим.

Коли Господь покликав його на високе архіпастирське служіння, тоді святитель усьому світові показав себе «правилом віри і образом лагідності», учителем стриманості і християнського смирення. Прекрасним завершенням великих чеснот його стали діла надзвичайної любові до людей, невичерпного милосердя і доброти до стражденних і бідних. Святитель був батьком для сиріт, утішителем для скорботних.

Благочестиві християни, сучасники святителя Миколая, неодноразово переконувалися в силі його молитов перед Богом і часто зверталися до нього за поміччю в своїх бідах, скорботах і нещасті. За молитвами святого багато людей отримували швидку поміч Божу в годину лиха на суші і на морі. З особливою ревністю творив він духовну милість, суворо викривав закоренілих грішників, навертаючи їх на шлях покаяння і спасіння, наставляв і переконував тих, що сумнівалися у вірі, а коли хто знемагав під тягарем життя, утішав прикладом  Самого Христа і надією вічних благ у Царстві Небесному. Милосердя праведника до всіх, хто потребував його допомоги і звертався до нього, було невичерпне, і святитель сам поспішав туди, де вона була особливо необхідною.

Пам’ять про святе життя угодника Божого Миколая зобов’язує нас по змозі наслідувати його у нашому земному житті. А це означає завжди зберігати в собі вогонь святої віри Христової, цінувати час земного життя нашого і за прикладом святителя Христового Миколая, засвідчуватимемо віру в Господа ділами милосердя. А за діла милосердя Господь наш Ісус Христос обіцяє Царство Небесне: «Істинно кажу вам – коли ви зробили це одному з братів Моїх менших, то зробили Мені».

Тому звертаймося частіше в своїх молитвах до Христа Спасителя та Пречистої Матері і до великого угодника Божого святителя Миколая. Нехай він допоможе всім нам жити на землі по-християнському і приведе у вічні обителі Царства Небесного своїм милостивим заступництвом перед Богом.

P. S. Свято Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Малюки пишуть Чудотворцю листи, у яких вказують, що доброго зробили протягом року і просять про подарунки. Тож хай св. Миколай обдарує чемних, слухняних дітей гарними гостинцями, а дорослим випросить щедрих ласк нашого Батька Небесного.

о. Богдан ЗІНЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *