Базилік стимулює ріст овочів, а гірчиця позитивно впливає на горох
Квасоля й інші бобові (горох, соя) – збагачують ґрунт азотом, засвоюючи його безпосередньо з повітря за допомогою бактерій, що знаходяться на кореневих бульбах. Квасолею корисно обсаджувати інші рослини – вона допомагає позбутися від лугового метелика.
Люпин багаторічний теж збагачує ґрунт азотом. Його зелені частини зрізують і закопують навколо малини. Після збору врожаю, кущі люпину зрізають трохи нижче рівня ґрунту і спалюють. Опісля грунт мульчують сухим торфом. Малина після цього добре зимує і рано плодоносить.
Малина захищає яблуню від парші, а яблуня малину – від сірої гнилі.
Малина хороший сусід для багатьох рослин, але вона інтенсивно освоює нові (чужі) території. Обмежте її в площі, прикопавши по краях посадки парканчик (на глибину не менше 50 см) з шиферу або іншого матеріалу. Своєрідним зеленим шлагбаумом для малини може стати висаджений поруч щавель шириною до 50 см (не менше трьох рядків).
Амарант (на фото) і кмин – покращують фізичні властивості (структуру) грунту і підвищують доступність в ньому поживних елементів.
Базилік, огіркова трава, помідори, шпинат виробляють біологічно активну речовину сапонін, що сприяє інтенсивному росту і розвитку рослин.
Кореневі виділення гірчиці стимулюють ріст гороху. Це явище називають взаємодопомогою між рослинами, на ньому заснований спосіб змішаних посівів. Кореневі виділення буряка оздоровче впливають на інші рослини.