Рослини, що допомагають ґрунту і одне одному

Рослини, що допомагають ґрунту і одне одному

Базилік стимулює ріст овочів, а гірчиця позитивно впливає на горох

Квасоля й інші бобові (горох, соя) – збагачують ґрунт азотом, засвоюючи його безпосередньо з повітря за допомогою бактерій, що знаходяться на кореневих бульбах. Квасолею корисно обсаджувати інші рослини – вона допомагає позбутися від лугового метелика.

Люпин багаторічний теж збагачує ґрунт азотом. Його зелені частини зрізують і закопують навколо малини. Після збору врожаю, кущі люпину зрізають трохи нижче рівня ґрунту і спалюють. Опісля грунт мульчують сухим торфом. Малина після цього добре зимує і рано плодоносить.

Малина захищає яблуню від парші, а яблуня малину – від сірої гнилі.

Малина хороший сусід для багатьох рослин, але вона інтенсивно освоює нові (чужі) території. Обмежте її в площі, прикопавши по краях посадки парканчик (на глибину не менше 50 см) з шиферу або іншого матеріалу. Своєрідним зеленим шлагбаумом для малини може стати висаджений поруч щавель шириною до 50 см (не менше трьох рядків).

Амарант (на фото) і кмин – покращують фізичні властивості (структуру) грунту і підвищують доступність в ньому поживних елементів.

Базилік, огіркова трава, помідори, шпинат виробляють біологічно активну речовину сапонін, що сприяє інтенсивному росту і розвитку рослин.

Кореневі виділення гірчиці стимулюють ріст гороху. Це явище називають взаємодопомогою між рослинами, на ньому заснований спосіб змішаних посівів. Кореневі виділення буряка оздоровче впливають на інші рослини.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares