Садимо цибулю на зиму

Садимо цибулю на зиму
Господарі переконалися, такий метод дає добрий врожай

Кращим часом, щоб посадити підзимову цибулю прийнято вважати період з кінця жовтня до першої декади листопада, приблизно за місяць до настання стійкого похолодання. Досвідчені городники радять дотримуватися правила: якщо температурні показники протягом тижня трималися на рівні 4-5°С, то наступили оптимальні строки, щоб висаджувати сівок. Дуже важливо, щоб висаджена цибуля встигла до настання холодів опустити корені, але не можна допускати утворення паростків.

Рання зелень і менше хвороб

Як показує городня практика, при осінній посадці сівка є можливість за достоїнством оцінити значну кількість переваг у порівнянні традиційним культивуванням. Зокрема, при підзимовій посадці цибулі-сівка є можливість одержати зелену продукцію в першій декаді травня. Традиційна посадка припускає одержання якісних цибулин у другій половині літа, у той час як при підзимовій посадці врожай формується приблизно на півтора місяця раніше. Зібраний урожай озимої цибулі прекрасно витримує тривале зберігання без втрати якісних характеристик. Посаджена під зиму цибуля, практично не дає стрілок наступного року. Формування щільної кореневої мички на дінці служить гарним захистом від ушкодження цибульною мухою.

Крім усього іншого, городники одержують можливість заощадити час на більш важливі весняні роботи, а також можуть собі дозволити виростити на грядах після збирання врожаю підзимової цибулі скоростиглі овочеві культури.

ТЕХНОЛОГІЯ ПОСАДКИ

Гарні попередники для вирощування підзимової цибулі кукурудза, буряк, гірчиця, рапс, фацелія, горох, квасоля, томати, салат, огірки і будь-який вид капусти. Не можна вирощувати цибулю після таких культур, як боби, картопля, петрушка, селера, люцерна і червона конюшина. Варто пам’ятати, що вирощування цибулі або часнику на колишній ділянці можливе не раніше, ніж через чотири роки.

Для одержання ранньої зеленої продукції найкраще використовувати вибірку, представлену цибулинками, розмір яких перевищує 30 мм.

Досвідчені городники рекомендують прогрівати посадковий матеріал протягом восьми годин при температурі 40°С.

  • ділянка для пізнього осіннього висаджування має бути представлена добре дренованими перегнійно-піщаними ґрунтами або перегнійним суглинком.
  • найкраще, якщо грядки для цибулі будуть розташовуватися на схилі південного або південно-західного напрямку, із захистом від рвучкого вітру.
  • ґрунт перед проведенням посадки потрібно завчасно піддати перекопуванню із внесенням перегною в кількості 5-6 кг калійної солі в розрахунку 10-15 г і 20-25 г суперфосфату на кожен квадратний метр.
  • гарний результат дає передпосадкове внесення в ґрунт деревного попелу з розрахунку 10 г на один квадратний метр.
  • висаджувати дрібний сівок доцільно з відстанню 50-70 мм, з наступним засипанням сухим ґрунтом.
  • напередодні холодної та безсніжної зими рекомендується поверх мульчі прикрити гряди плівковим матеріалом. У якості мульчі можна використовувати тирсу, торф, солому, сухе бадилля або звичайний ялиновий лапник.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *