Що приготувати зі сливами – найкращі рецепти смачних десертів

Що приготувати зі сливами – найкращі рецепти смачних десертів
Пиріг зі сливами, бананово-сливовий пиріг, чізкейк зі сливами і смузі зі сливами – рецепти в нашій статті. Літо і початок осені – час, коли багато різних сортів слив. Сливи – смачні та корисні. А ще зі сливами можна приготувати дуже смачну випічку та інші страви.

Сливовий пудинг з ваніллю і корицею

Потрібно для наповнення: 1 слива, гвоздика, 25 г цукру, 50 мл червоного вина. Для тіста: 170 г борошна, 100 г маргарину, плюс додатково для змащування 2 столові ложки лимонного цукру, 1 яєчний жовток, 2 столові ложки холодної води.

Для ванільного і коричного сиропу: 1 слива, 1 ванільний стручок кориці, 2 столові ложки лимонного цукру, 50 мл червоного вина, мелений імбир.

Приготування: нагрійте духовку до 180 градусів. Щоб зробити сливову начинку, покладіть подрібнені сливи, мелену гвоздику, цукор і червоне вино в маленьку каструлю і обережно готуйте протягом 5 хвилин. Щоб приготувати тісто, обробіть всі інгредієнти тіста в кухонному комбайні і змішайте до консистенції тіста. Розкачайте тісто, поки воно не стане товщиною з монету. Змастіть дві форми маргарином і викладіть у них тісто. Заповніть начинкою і готуйте в попередньо розігрітій духовці протягом 10 хвилин. Щоб зробити ванільний і коричний сироп, покладіть всі інгредієнти в маленьку каструлю і варіть п’ять хвилин або поки слива не пом’якшиться. Щоб подавати, викладіть сливовий пудинг на тарілку і ложкою зверху полийте сиропом.

Чізкейк зі сливами

Потрібно: 200 г пісочного печива (для основи), 100 г розтопленого вершкового масла, 700 г стиглих слив, 300 г кисломолочного сиру, 3 столових ложки борошна, 0,5 склянки сметани, 2 столових ложки солодкого лікеру, 3 збитих яйця, 1 склянка цукру, 0,5 склянки подрібнених горіхів – за бажанням.

Приготування: сливи приготуйте за кілька годин – розріжте плоди на дві частини, видаліть кісточку і засипте цукром, щоб пустили сік (приблизно третина склянки цукру). Пісочне печиво подрібніть і перемішайте з вершковим маслом. Викладіть суміш на дно форми, в якій буде випікатися чізкейк, і поставте в холодильник. Тим часом за допомогою блендера добре перемішайте кисломолочний сир, борошно, сметану, лікер, яйця, цукор, щоб вийшло однорідне тісто. Вилийте тісто у форму для запікання, зверху викладіть сливи і посипте подрібненими горіхами. Запікайте в духовці приблизно годину або до готовності. Коли чізкейк буде готовий, добре охолодіть і можете подавати на стіл.

Бананово-сливовий пиріг

Потрібно: 3 склянки борошна, 2 яйця, 0,5 чашки вершкового масла, 0,5 чашки цукру, 1,5 чайних ложки пекарського порошку, 0,5 чайних ложки соди, м’якоть 2 середніх стиглих бананів, 300 г стиглих слив без кісточки.

Приготування: цукор перемішайте з вершковим маслом. Додайте яйця, знову все перемішайте. В окремій тарілці перемішайте борошно, пекарський порошок і соду. М’якоть банана розімніть виделкою. З’єднайте всі інгредієнти та добре перемішайте, щоб вийшло однорідне тісто. У готове тісто вкладіть сливи і викладіть тісто у форму для запікання (форму заздалегідь змастіть маслом). Цей пиріг запікають у духовці приблизно годину при температурі 170 градусів. Коли пиріг буде готовий, охолодіть і насолоджуйтеся.

В’ялені сливи

Приготування: 0,5 кг слив, по 0,5 чайної ложки чебрецю, м’яти, базиліку, майорану, 1 чайна ложка солі, 50 мл винного оцту, 2 зуб. часнику, 75 мл оливкової олії.

Приготування: промийте, висушіть сливи та видаліть кісточки. Приправте, додайте трави і подрібнений часник. Акуратно перемішайте. Застеліть деко пергаментом, викладіть половинки слив м’якоттю догори. Поставте у духовку, розігріту до 60–70С градусів. Приготування займе 1,5 години, після чого потрібно залишити трохи відкриту духовку ще на 3-4 години. Коли сливи охолонуть складіть їх в банку шарами. Далі потрібно повністю залити сливи сумішшю оливкової олії та оцту. Закрийте банку і відправте її в холодильник. Через 7-8 годин можна поласувати. Оливкову олію можна замінити соняшниковою, але тільки рафінованою. Особливо пощастило власникам спеціальної сушки для овочів і фруктів: встановіть температуру 70-80 градусів і дайте сливам одну годину, потім зменшіть температуру до 40-50 градусів та продовжуйте в’ялити ще протягом кількох годин. В’ялені сливи, як і популярні в’ялені помідори, зберігаються в холодильнику до півроку. Тільки є одна умова – діставати сливи з банки чистими столовими приборами.

Закритий пиріг зі сливами

Потрібно: 1 склянка борошна, 1,5 склянки молока, 6 столових ложок цукру, 2 столових ложки цукрової пудри, 1 чайна ложка ванілі, дрібка солі, 1 чайна ложка лимонної цедри, 15-20 великих стиглих слив.

Приготування: сливи розділіть на дві частини і видаліть кісточки. Форму для запікання змастіть маслом. Половинки слив викладіть на дно форми для запікання – так, щоб покрили все дно. Посипте сливи цукром (для цього вам знадобиться 3 столових ложки цукру). У блендері перемішайте інші інгредієнти (крім цукрової пудри). Готове тісто вилийте в форму для запікання. Такий пиріг запікають у духовці приблизно годину або до готовності. Коли пиріг буде готовий, посипте його цукровою пудрою.

Шоколадний пиріг зі сливами

Потрібно: 4 яйця, 220 г темного шоколаду, 150 г борошна, 2 столові ложки какао-порошку, 120 г цукру, 150 г вершкового масла, 1 чайна ложка розпушувача, щіпка солі, 6-7 великих слив.

Приготування: у мисці збийте розм’якшене вершкове масло і цукор. Додайте по одному яйцю, ретельно збиваючи після кожного. До суміші додайте розтоплений на водяній бані або в мікрохвильовій печі шоколад, перемішайте. Додайте какао, сіль – перемішайте. Потім всипте просіяне разом з розпушувачем борошно, перемішайте. У змащену олією роз’ємну форму діаметром 21 см викладіть тісто, а зверху – половинки слив, ледь вдавивши їх в тісто. Відправте в розігріту до 180 градусів духовку на 45-50 хвилин.

Бананово-сливовий смузі

Потрібно: 6-8 великих стиглих слив без кісточки, м’якоть 1 банана, 300 мл йогурту, наприклад полуничного або персикового, мед – за смаком.

Приготування: складіть всі інгредієнти в блендер і добре подрібніть. Якщо смузі вийде дуже густий, додайте в нього склянку молока.

Сливове чатні

Потрібно: 1 кг слив (угорка), 300 г червоної цибулі, 3-4 зубки часнику, 200 г кореня імбиру, 1 шт. червоного гострого перцю, 100 г цукру, 3 столові ложки яблучного оцту, 1 паличка кориці, 3 бутона гвоздики, 1 чайна ложка меленого коріандру, 1 чайна ложка меленого духмяного перцю, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком, 50 мл води.

Приготування: сливи розріжте навпіл, видаліть кісточки і помістіть у каструлю з товстим дном. Подрібніть цибулю, часник, гострий перець, імбир і відправте до слив. Спеції подрібніть у кавомолці і також покладіть у каструлю. Додайте у каструлю сіль, цукор і воду, доведіть до кипіння. Потім зменшіть вогонь і томіть соус приблизно 1 годину до стану густого джему. Наприкінці влийте яблучний оцет і перемішайте. Готове чатні зніміть з вогню. Для більш тривалого зберігання розкладіть гаряче чатні по стерилізованих банках, закатайте і помістіть у темне прохолодне місце. Цей яскравий насичений індійський соус дуже добре підходить до різноманітних страв із м’яким негострим смаком, а також до смаженого м’яса, риби і навіть пікантного сиру.

Варення «Слива в шоколаді»

Потрібно: сливи міцні – 2 кілограми, цукор – 700 г, какао-порошок – 70 г, масло вершкове – 150 г,  щіпка ванілі.

Приготування: сливи розріжте на дві половинки, видаліть кісточки, засипте цукром і залиште на годину. Перемішайте сливи з цукром, поставте їх на вогонь і доведіть до кипіння. Додайте щіпку ванілі та варіть на маленькому вогні. Зніміть піну. Варіть, поки піна перестане утворюватися. Акуратно додайте какао і масло, перемішайте і варіть на слабкому вогні 20 хвилин. Розлийте варення гарячим в стерилізовані баночки. Переверніть і залиште вистигати.

«П’яна» слива в коньяку на зиму

Потрібно на 1 кг слив: 250 мл води, 200 г цукру, 0,5 чайної ложки солі, 2 горошини перцю духмяного, 4 горошини чорного перцю, 4 столові ложки яблучного оцту (5%-го), 2-3 лаврових листка, 2 гвоздики, 4 столові ложки коньяку, 1 зірочка бадьяну, 1 палочка кориці (мелена не дає такого приємного ніжного аромату глінтвейну), листя смородини та вишні.

Приготування: для маринування підходить злегка недозріла, тверденька слива. Ідеальний варіант – угорка. Плоди ретельно відсортуйте, помийте і складіть у літрові банки, на дно яких помістіть пахучі листочки – лавровий, вишні й смородини. Маринад: воду доведіть до кипіння, всипте цукор, всі спеції та сіль і, коли вони повністю розчиняться, влийте оцет. Кип’ятіть на маленькому вогні 10-20 хвилин. Потім влийте коньяк і зніміть з плити. Залийте сливи гарячим маринадом. Поставте банки в каструлю з водою і стерилізуйте: після закипання – 10 хвилин (літрові банки, трилітрові – хвилин 15). Закатайте металевими кришками. Переверніть закрутку догори дном і добре вкутайте. Залиште до повного охолодження під ковдрою. Зберігайте при кімнатній температурі. З маринаду також можна приготувати смачнючий соус до м’ясних страв. Просто додайте його до соку, який утворюється при смаженні м’яса, плюс ложка крохмалю. Варити до бажаної густини.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *